Okunma

Soğutmayı Dert Etmeyin


26 Şubat 2010 Cuma 06:20
Soğutmayı Dert Etmeyin

Soğutma meselesini dert eden kullanıcılar için özel olarak hazırlanan ASUS EAH5850 ve EAH5830 ekran kartları, düzleştirilmiş bakır borulardan faydalanarak ısının %20 daha hızlı bir şekilde dışarı atılmasını ve soğutucu fanın boşta %35’e kadar daha sessiz çalışmasını sağlayan DirectCU teknolojisini bünyesinde barındırıyor.

CUcore teknolojisine sahip ASUS EAH5770’nin 5.8oz ağırlığındaki ayrık bakır çubuğu ısıyı daha iyi absorbe ederek kartın daha verimli bir şekilde soğutulmasına yardımcı oluyor (ASUS’un Canavarı Ortaya Çıktı).

 

Bakır soğutma teknolojisi sayesinde %35 daha sessiz çalışıyor.

 

ASUS’un kendi referans-dışı tasarımı olan EAH5870, EAH5850, EAH5830 ekran kartları overclock meraklıları için Smart Doctor programı yardımıyla GPU geriliminin değiştirilmesini sağlayan Voltage Tweak teknolojisine sahip. Bunun yanı sıra hem üstün başarım hem de yüksek overclock potansiyeli isteyen kullanıcılar ASUS EAH5850 DirectCU TOP/2DIS/1GD5 ile hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyorlar.

ASUS EAH5870 TOP ve EAH5850 DirectCU TOP ekran kartları ASUS EAH5000 serisinin göz bebekleri. Sırasıyla GPU hızları 900 MHz ve 765 MHz, bellek hızları 4900 MHz ve 4600 MHz.

ASUS ekran kartlarının GPU ile doğrudan temas eden iki adet 8 mm ısı borusu bulunuyor.

 

EAH5850 DirectCU TOP mükemmel hızaşırtma potansiyeli ile serinin diğer üyelerinden ayrılıyor. Dahası, Voltage Tweak teknolojisi GPU geriliminin elle değiştirilmesine olanak tanıyarak başarımın %29’a kadar arttırılmasını sağlıyor.

Gerilimle frekans artırımı sonucunda ASUS EAH5000 serisi kartlar 3DMark Vantage‘ın Extreme düzeyinde en fazla 9252 puan elde edebiliyor. Yani, referans kartlardan %50 daha hızlı çalışabiliyorlar (Tutkuyla Tasarlandı Kazanmak İçin Yaratıldı).

:: Ekran kartınıza Overclock işlemi uyguluyor musunuz? Kendiliğinden Overclock’lu bir ekran kartını tercih eder misiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Soğutmayı Dert Etmeyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Soğutmayı Dert Etmeyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Soğutmayı Dert Etmeyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "