Sony Airpeak drone’a zorlu rüzgar testi (Video)


23 Nisan 2021 Cuma 18:17
ABONE OL
Sony Airpeak drone’a zorlu rüzgar testi (Video)

Japon teknoloji devi Sony, Ocak ayının başlarında karşımıza yeni Airpeak drone ile çıktı. İddialı özelliklerle piyasaya sürülen Sony Airpeak drone, şirketin paylaştığı yeni bir videoda ne kadar dayanıklı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Sony Airpeak, insanın bile sarsılacağı rüzgarda dengesini koruyor. Zira aşağıdaki videoda da her şey ortada.

Sony Airpeak rüzgar testlerini geçmeyi başardı

Şirket, Airpeak drone’un testlerini  suni bir rüzgarda gerçekleştirdi. Ancak drone, 44 mil/saat hıza karşı bile mükemmel direnç gösterdi.

Şirketin uyguladığı bu test, gerçek dünyadaki rüzgar hızını simüle etmek amacıyla JAXA rüzgar tünelinde gerçekleştirildi. Bu tünelde büyük bir fan ve bir çift de huni kullanıldı.

Yukarıda da görüldüğü üzere Sony Airpeak drone, güçlü bir rüzgara karşı bile mükemmel direnç gösteriyor. Şirket bu drone’un; 44 mil/saat hızdaki rüzgarda da dengeli uçabildiğini söylüyor. Zira videoda da bu açık bir şekilde ortada.

40 mph’lik rüzgar hızları, genelde insanların bile dengesini bozar. Bir insan bu hızda rüzgarda yürürken veya sabit durmaya çalışırken dengede kalamaz. Ancak Sony, Airpeak drone’nun yüksek hızlı rüzgarlara rağmen şaşırtıcı derecede stabil olduğunu gösteriyor. Videodaki görüntüler, Sony’nin drone’u tarafından kayıt edildi. Bu drone’a yerleştirilen entegre kamera, dikkatli bakıldığınd akayıt sırasında neredeyse hiç sarsılmıyor. Bu da Sony Airpeak’in ne kadar dirençli olduğunu ortaya koyuyor.

Ancak kullanıcılar, bu drone’un gerçek kullanım testlerini de merak ediyor. Zira burada gerçekleştiren testte rüzgar, sadece bir yönden geliyor. Lakin gerçek dünyadaki rüzgarlar, daha zorlu ve uçuş koşullarını da daha fazla engelleyecek potansiyele sahip. Dolayısıyla Sony’nin gerçek kullanım testlerini de gösteren farklı bir video yayınlaması bekleniyor.

Bakalım Japon üretici, dayanıklı olduğunu iddia ettiği bu drone’u gerçek kullanım testlerinden de geçirecek mi? Bekleyip görelim.
yazarOkan Güleş

1999 doğumlu. Adana Çukurova Üniversitesi'nde okuyor. Yıllardır teknoloji ile ilgileniyor. ShiftDelete.net'te hem bilgilerini paylaşıyor hem de teknoloji editörlüğü yolculuğunda deneyim kazanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Sony Airpeak drone’a zorlu rüzgar testi (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Airpeak drone’a zorlu rüzgar testi (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Airpeak drone’a zorlu rüzgar testi (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!