Okunma

Ekran Karşısında Uyuklayanlara Özel TV


06 Temmuz 2009 Pazartesi 11:24
Ekran Karşısında Uyuklayanlara Özel TV

Sony’nin çevre kriterlerine uygun ürünlerine verdiği Sony Eco yaklaşımına uyan ürünlerin arasına bir yenisi daha katıldı. Bravia serisine ait olan WE5 modeli birçok ilki de barındırıyor. Yeni WE5’te ekrana normal bir mesafede oturan birinin vücut ısısını ve hareketlerini algılayan bir “Akıllı Varlık Sensörü” bulunuyor.


Akıllı varlı sensörü bu şekilde işliyor.

Bu sensör sayesinde eğer izleyici odayı terk ederse veya başka bir yere yönelirse, sensör “görüntü kapama” modunu etkinleştiriyor fakat TV sesi açık kalıyor. İzleyici tekrar odaya girdiğinde ise görüntü hemen geri geliyor. Eğer odanın içinde hiç hareket saptanmazsa (uyuyakalma gibi durumlarda) cihaz 30 dakika sonra otomatik olarak bekleme moduna giriyor.

Fişten Çekmeye Gerek Yok

Cihaz ayrıca elektrik faturalarını daha da azaltan yeni Enerji Tasarrufu Anahtarı‘na sahip ilk Bravia olma özelliğini taşıyor. Normal televizyonlar bekleme modundayken ve hatta kapalıyken bile az miktarda güç çekerlerken, WE5, üstünde yer alan bir anahtar ile, sanki elektrik fişi prizden çekilmişçesine tamamen kapanıyor. Anahtar tekrar açıldığında ise TV hemen önceki durumuna geri dönüyor.

:: Televizyon başında uyuyakaldığınız oluyor mu?

Bilgi için: Sony
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ekran Karşısında Uyuklayanlara Özel TV”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Daha Neler Görecez 🙂

" Ekran Karşısında Uyuklayanlara Özel TV konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ekran Karşısında Uyuklayanlara Özel TV ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ekran Karşısında Uyuklayanlara Özel TV ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "