Okunma

Sony’den Çevreyi Korumaya Devam


06 Kasım 2007 Salı 22:00
Sony’den Çevreyi Korumaya Devam
2006 yılının Temmuz ayında, Küresel Çevre Koruma Örgütü (WWF) ile “İklim Koruma Programı”na katılmak üzere bir anlaşma da imzalayan Sony, bu program kapsamında, karbondioksit (CO2) emisyonlarını 2010 yılına kadar 2000 yılındaki düzeyden % 7 oranında düşürecek. Bu yolla her yıl ürettiği yeni ürünlerde enerji tüketimini azaltmaya da devam edeceğini belirten Sony, neredeyse her ürün grubunda güç azaltma işlemine gitmiş durumda.

Hangi Ürünler Listede?

Çevreye duyulan saygı ve koruma etkinliği çerçevesinde ismi yayınlanan ürün gruplarından en çok dikkat çekenleri Sony’nin Bravia LCD TV‘leri, ev ses sistemleri ve VAIO dizüstü bilgisayarlar olarak gözümüze çarptı. Bravia LCD TV’ler ortam ışığına göre kendisini ayarlayarak hem lamba ömürlerini uzatıyorlar, hem de daha az enerji harcıyorlar.

Bilgi için: Sony
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony’den Çevreyi Korumaya Devam konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den Çevreyi Korumaya Devam ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den Çevreyi Korumaya Devam ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "