Okunma

Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı!


12 Kasım 2018 Pazartesi 20:09
Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı!

Sony, oyun konsolu tarafında en sık tercih edilen marka. Ocak 2018 tarihinde yayınlanan ve o tarihe kadar satılan ürün miktarını gösteren verilerde Sony PS4 ile, en yakın rakibi Xbox’a iki kata yakın fark atmıştı. Bunun nedenleri tabii tartışılabilir. Ancak en önemli sebeplerinden birisi muhtemelen yenilikçi olması. Hatırlarsanız bu modelde de en büyük yeniliklerden birisi DualShock cihazlardaydı.

Dokunmatik ekranlı DualShock!

2017 yılında Sony tarafından alınan yeni bir patent, geçtiğimiz süreçte ortaya çıktı. Bu yeni patent, şirketin yeni kontrol cihazı planlarıyla ilgili fikirleri de ortaya çıkartıyor.

Bu yeni patente göre Sony, içerisinde dokunmatik bir ekran bulunan DualShock üzerinde çalışıyor. DualShock 4 ile gelen dokunmatik alan, oyunlarla etkileşimi farklı bir boyuta çıkarttığı için çok sevilmişti. Bu yeni patent ise olaya çok farklı bir yönden bakmamızı sağlayabilir.

DualShock

Ancak bu noktada her şey olumlu değil. Ülkemizde elektronik ürünlerin yüksek fiyatlardan satıldığını biliyoruz. Akıllardaki soru ise dokunmatik ekranlı bir kontrol cihazının, maliyete değip değmeyeceği noktasında.

Bunun dışında dokunmatik ekranın, işlevsel kullanımının nasıl olabileceği de akıllardaki bir diğer soru. Muhtemelen oyun içi bilgileri göstermekle sınırlı kalacak ki, bu da maliyete pek değmez gibi gözüküyor. Elbette, Sony’nin dokunmatik ekrana sahip kontrol cihazı, şimdilik patentten öte değil.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "