Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı!


12 Kasım 2018 Pazartesi 20:09
Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı!

Sony, oyun konsolu tarafında en sık tercih edilen marka. Ocak 2018 tarihinde yayınlanan ve o tarihe kadar satılan ürün miktarını gösteren verilerde Sony PS4 ile, en yakın rakibi Xbox’a iki kata yakın fark atmıştı. Bunun nedenleri tabii tartışılabilir. Ancak en önemli sebeplerinden birisi muhtemelen yenilikçi olması. Hatırlarsanız bu modelde de en büyük yeniliklerden birisi DualShock cihazlardaydı.

Dokunmatik ekranlı DualShock!

2017 yılında Sony tarafından alınan yeni bir patent, geçtiğimiz süreçte ortaya çıktı. Bu yeni patent, şirketin yeni kontrol cihazı planlarıyla ilgili fikirleri de ortaya çıkartıyor.

Bu yeni patente göre Sony, içerisinde dokunmatik bir ekran bulunan DualShock üzerinde çalışıyor. DualShock 4 ile gelen dokunmatik alan, oyunlarla etkileşimi farklı bir boyuta çıkarttığı için çok sevilmişti. Bu yeni patent ise olaya çok farklı bir yönden bakmamızı sağlayabilir.

DualShock

Ancak bu noktada her şey olumlu değil. Ülkemizde elektronik ürünlerin yüksek fiyatlardan satıldığını biliyoruz. Akıllardaki soru ise dokunmatik ekranlı bir kontrol cihazının, maliyete değip değmeyeceği noktasında.

Bunun dışında dokunmatik ekranın, işlevsel kullanımının nasıl olabileceği de akıllardaki bir diğer soru. Muhtemelen oyun içi bilgileri göstermekle sınırlı kalacak ki, bu da maliyete pek değmez gibi gözüküyor. Elbette, Sony’nin dokunmatik ekrana sahip kontrol cihazı, şimdilik patentten öte değil.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, dokunmatik ekranlı DualShock patenti aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  2. 2 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  3. 3 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  4. 4 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  5. 5 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  7. 7 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  8. 8 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  9. 9 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  10. 10 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!