Okunma

Sony Ericsson Google’ı Reddetti


18 Şubat 2010 Perşembe 19:27
Sony Ericsson Google’ı Reddetti

Sony Ericsson yepyeni akıllı telefonları ile Mobile World Congress’in en çok konuşulan isimlerinden biri olmayı başarmıştı. 2009 yılını da oldukça başarılı akıllı telefonları piyasaya sürerek kapan Sony Ericsson’un CEO’su Bert Nordberg, Google hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı.

 


Hatırlanacağı üzere Sony Ericsson Mobile World Congress’te 3 yeni Androidli akıllı telefonu duyurmuştu.

Nexus One ile ilk akıllı telefonunu duyuran Google, cihazın üretim aşamasında Tayvnalı üretici HTC’yi seçmişti. İki firma arasındaki Android ile başlayan yakın ilişkilerin ardından gelen bu hareketi kimse yadırgamamıştı. Ancak işin arka yüzünde farklı olayların olduğunu Bert Nordberg açıkladı. Açıklamalara göre Google, kendi markasını taşıyan akıllı telefonunu üretmek için ilk olarak Sony Ericsson’un kapılarını çalmış. Bu teklifi hiç düşünmeden reddettiklerini ifade eden Nordberg, “Sony Ericsson herhangi bir firmanın desteğine ihtiyaç duymaz ve duymayacaktır.” diyerek şirketin tutumunu açık bir dille belirtiyor.

:: Bu açıklamalar Google ve HTC’yi rahatsız eder mi?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony Ericsson Google’ı Reddetti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Ericsson Google’ı Reddetti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Ericsson Google’ı Reddetti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "