Okunma

Sony: Microsoft, Avrupa için heveslenmesin!


19 Haziran 2017 Pazartesi 01:00
Sony: Microsoft, Avrupa için heveslenmesin!

Yurt dışı internet siteleri genellikle konsol savaşlarından bahsederken Sony’nin anavatanı Japonya ve Microsoft’un memleketi ABD’yi önemserler. Fakat Sony’nin Avrupa kıtasında ne kadar dominant bir pozisyonda olduğundan pek bahsedilmez. Sony bu dominasyonun sabit kalabilmesi için elinden geleni yapacak gibi görünüyor.

Sony: Liderliği kimseye bırakmayız!

Avrupa kıtasında Microsoft’un en başarılı olduğu dönem Xbox 360 dönemiydi ama bu zamanlarda bile PlayStation 3 tarafından ağır bir biçimde eziliyordu. Microsoft o dönem ABD’yi tamamen ele geçirse de bir türlü Avrupa’da istediğini elde edememişti.

PlayStation Avrupa’dan Jim Ryan’ın yaptığı açıklamalara göre şu anda da Avrupa’da her üç PlayStation 4‘e karşılık bir Xbox One satılıyor. Ryan’a göre Sony liderliği kimseye bırakmak niyetinde de değil.

Ryan, “Avrupa kıtasında çok uzun süredir iş yapıyoruz ve bu kıtayı gerçekten çok önemsiyoruz. Bu yüzden de bölgeye yönelik etkinliklerimiz ve lokalizasyon çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Avrupa kıtasına inanıyoruz ve bu bölgedeki liderliğimizi kimseye yedirmeyi düşünmüyoruz!” cümlelerini sarfetti.

 

:: PlayStation mı yoksa Xbox mı?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Sony: Microsoft, Avrupa için heveslenmesin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  XBox

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ps4

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox candır

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Pc master race

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bunu söylediyse zaten derin düşüncelere dalmışlar demek ki 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sony Ps4 pro da indirime git ordan vur

 7. SDN Okuru dedi ki:

  B

 8. SDN Okuru dedi ki:

  xbox one s ve şimdide x derken microsoft epey yol aldı!gold üyelik,ea access,game pass, 4k 60fps (en kötü 1080p 60fps) müthiş bir tercih meselesi…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Şahsen Sony gamepad'i hiç sevmiyorum. Xbox da yeterince özel oyun yok. Ancak Xbox şu anda daha uzun ömürlü olabileceğinden tercihim Xbox.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  dominasyon "baskınlık", bu kadar mı zor türkçe yazmak

 11. SDN Okuru dedi ki:

  dominasyon nedir? kendi kendinize yabancı kelimeleri türkçe karşılığı yokmuş gibi kullanıp da dilimizi mahvediyorsunuz! halbu ki en çok sizin buna dikkat etmeniz gerekirdi.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Olum Tim Vook yönetiyor dünyayı sonynkimmiş bill gates kimmiş. Tim cook varya o adam kafana attımı elmayı beyin kanamasından ölürsün .d

 13. SDN Okuru dedi ki:

  İnşallah xbox batarda, playstation da apple gibi tekel olur. Biz de daha çok para öderiz ve oyunumuzu saygın saygın oynarız. Pc ciler bizi takmıyo

" Sony: Microsoft, Avrupa için heveslenmesin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony: Microsoft, Avrupa için heveslenmesin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony: Microsoft, Avrupa için heveslenmesin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "