Sony akıllı telefon görüntü sensöründe zirvede


09 Nisan 2021 Cuma 16:21
ABONE OL
Sony akıllı telefon görüntü sensöründe zirvede

Strategy Analytics Handset Component Technologies raporuna göre, Sony akıllı telefon görüntü sensörü pazarında 2020 yılında yüzde 46 gelir payıyla ilk sıraya yerleşti. Buna rağmen şirket toplam pazar payında düşüş yaşıyor. Strategy Analytics‘in son araştırmalarında, akıllı telefon görüntü sensörü pazarı 2020 yılında yüzde 13‘lük artış göstererek 15 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

Geçen sene akıllı telefon pazarındaki satışlarda bir önceki yıla göre yüzde 8.8 düşüş yaşandı. 2020 yılında akıllı telefon pazarındaki düşüşe rağmen görüntü sensörü pazarı büyümeye devam etti. Sony, akıllı telefon görüntü sensörü pazarında en üst sırayı almayı başarırken, onu Samsung System LSI ve OmniVision Technologies izledi. Ortaya çıkan rakamlara göre ilk üç sıradaki tedarikçiler telefon görüntü pazarında neredeyse yüzde 85 gelir payına ulaştı.

Sony, görüntü sensörü pazar payının yarısına sahip

Raporda Samsung ikinci sırada yer alırken pazarda yüzde 29’luk pay yakaladı. Üçüncü sırada yer alan OmniVision’un pazardaki payı ise yüzde 10 olarak açıklandı. Geriye kalan yüzde 15′lik payı ise diğer tedarikçiler oluşturuyor. Huawei‘nin üzerindeki yaptırımlar nedeniyle Sony’nin yıl içinde pazardaki payında azalma yaşanacağı düşünülüyor. Sony pazar hakimiyetinin, artan rekabet tarafında giderek daha fazla tehdit edileceği açıklandı.

akıllı telefon görüntü sensörü

Akıllı Telefon Görüntü Sensörü Gelir Payı 2020

Strategy Analytics’te Stratejik Teknolojiler Uygulama Başkan Yardımcısı Stephen Entwistle, akıllı telefonlardaki çoklu kameraların ve üstün fotoğrafçılık özelliklerinin geliştirilmesiyle birlikte görüntü sensörü pazarının büyüyeceğini söyledi.

Strategy Analytics Kıdemli Analisti Jeffrey Mathews ise konuyla alakalı “2020’de kullanıcılar ve üreticiler tarafından akıllı telefonlarda agresif bir şekilde fazla sensör sayısı ve yüksek çözünürlüklü sensörler talep gördü. Bu talep ile birlikte, görüntü sensörü pazarı pandemi döneminden çok az etkiledi. Samsung OmniVision ve SK Hynix, Sony’den pay almaya devam etti,” açıklamasında bulundu.
Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Nevrotizm
Nevrotizm
1 ay önce

Sony zirvede görünebilir ama samsung sensörler daha başarılı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce
Yanıtla  Nevrotizm

Aynen zaten en başarılı şirket Apple olabilir ama Xiaomi daha başarılı.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Samsungun lensleri ciddi söylüyorum çöp… sony ile zaten kıyaslanamaz ortada yıllardan beri süre gelen bir kamera üreticisi var hali ile bu tabloda çok normal

Mustafa Duygun
Mustafa Duygun
1 ay önce

Sony, Yılların Kamera ve aynı kategori de ki diğer Profesyonel ürünlerin ve bir çok tesisleri, fabrikaları ve arge merkezleri ile ayrıca elinde bulundurduğu patentleri ile ilklerin mucididir, babasıdır Sony. Sony sensör konusun da her anlamda tabiki Tartışmasız en iyisidir, lideridir.
Bu durumun gerçeklerini sadece gerçekleri doğru kaynağın dan araştıranlar bilir. Sony uzay araçlarına, dünya devletlerinin savunma sanayi araç gereçlerin ve bir çok silah ve gözetleme ve füze sistemlerinde, hastahane araç ve gereçleri e, otomobil sensörlerini, ve daha bir çok başka sektörlerde sony imzalı kamera lensi ve sensör kullanılıyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce
Yanıtla  Mustafa Duygun

Xiaomi piyasayı ele geçirdi Sony mi kaldı peh ! Sen ne anlarsın teknolojiden hem. Xiaomi dünya lideri bak Amerika Rusya hep Xiaomi kullanıyor ! Sevgili SDN yazarları bile Xiaomi tanıtırken zevkten adeta neyse…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Iphone ‘diğer ‘ olanlardan kullanıyor

" Sony akıllı telefon görüntü sensöründe zirvede konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony akıllı telefon görüntü sensöründe zirvede ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony akıllı telefon görüntü sensöründe zirvede ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!