Okunma

Sony Network Pass Kullanıma Açıldı


10 Ekim 2011 Pazartesi 13:39
Sony Network Pass Kullanıma Açıldı

Sony, yayınladığı tüm oyunlara kalıcı ve ortak bir online yaklaşım getiren Network Pass sayesinde oyunculara ister tek başlarına ister çoklu oyuncu olarak hiç kafa karışıklığı yaşamadan PlayStation keyfi yaşatmayı hedefliyor.

Network Pass öncesinde, kimi oyunların PSP sürümü için kupon gerekirken, PS3 sürümü için herhangi bir kupon gerekmeyebiliyordu. Oyuncular da hangi oyunun hangi konsolda nasıl bir kupon ihtiyacı olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyordu.

Network Pass ile birlikte bir kupon, içeriğin aynı anda beş konsola indirilmesine olanak tanıyor. Her seferinde bir oyun yüklenerek, online oluyor, anahtar dosyanın sunulan oyun için olup olmadığını kontrol ediyor ve onaylanıyorsa online oyuna izin veriyor.

Asıl satın alanın PlayStation Network (PSN) hesabı konsolda açık olduğu sürece, DRM, oyunun, konsoldaki diğer PSN online hesapları tarafından oynanmasına da izin veriyor.

Bunun iki önemli yanı bulunuyor. Birincisi, örneğin anne, baba, çocuk veya kardeşler gibi birden fazla hesaba sahip olan bir konsolda ana satın alanın hesabı aktif olduğu sürece bütün hesaplarda online olarak oyun oynanabilmesi.

İkincisi ise sadık çok konsollu oyuncuların, açık bir hesapları olduğu sürece bütün konsollarda (şu anda 5 konsola kadar) online oyun oynayabilmesi.

Ayrıca, eğer, Network Pass etkinleştirilmediyse, o zaman bir oyuncunun online fonksiyonlara erişmek için oyunu kiralaması da mümkün oluyor. Bununla birlikte aktifleştirilmişse, oyuncunun, hala online fonksiyonlar olmaksızın oyunu oynama veya bir Network Pass satın alma seçenekleri de bulunuyor.

Network Pass’ın fiyatı çok yakında Sony tarafından açıklanacak.

:: Network Pass’i kullanmayı düşünüyor musunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sony Network Pass Kullanıma Açıldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sony candir can….

" Sony Network Pass Kullanıma Açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Network Pass Kullanıma Açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Network Pass Kullanıma Açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "