Okunma

Sony, Nintendo ve Apple’ın Başı Dertte


08 Temmuz 2009 Çarşamba 11:36
Sony, Nintendo ve Apple’ın Başı Dertte

 

Shared Memeory Graphics LLC adlı bir şirket teknoloji endüstrisinin devlerini patent ihlali yaptıkları gerekçesiyle dava etti. Merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan şirket, Apple iPod, Nintendo Wii, Sony PSP ve Playstation 2‘de bulunan grafik hızlandırıcı teknolojisinin kendisine ait olduğunu iddia ediyor.

Grafik performansını ve görüntü için ayrılan bellek miktarını artırmaya yarayan teknolojinin patentinin kendilerine ait olduğunu belirten Shared Memory Graphics LLC yetkilileri, Sony, Apple ve Nintendo’nun kendilerine belli bir miktar ödeme yapmasını talep ediyor.

:: Teknoloji devlerinin yaptıkları iddia edilen patent ihalleri sizce ne kadar gerçek?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony, Nintendo ve Apple’ın Başı Dertte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, Nintendo ve Apple’ın Başı Dertte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, Nintendo ve Apple’ın Başı Dertte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "