Okunma

Sony, Oculus Rift’i Övdü!


10 Mart 2016 Perşembe 20:30
Sony, Oculus Rift’i Övdü!

2016 yılında oyun dünyasına sanal gerçeklik cihazlarının damga vuracağı birçok otorite tarafından tahmin ediliyordu. Bu bağlamda sektörün ağır toplarından önce Oculus Rift, daha sonra HTC Vive Pre ön siparişe sunulmuş, cihazların Nisan ayı civarında kullanıcılara ulaştırılmaya başlanacağı açıklanmıştı. 

Bir diğer sanal gerçeklik cihazı olan Playstation VR, duyurulmasının ardından sessizliğe bürünmüş ve cihazın çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi verilmemişti. Cihazın fiyatının ise PS4 ile aynı seviyede olacağı açıklanmıştı.

Oculus Rift’in 600 dolar, HTC Vive Pre’nin ise 800 dolardan satılacak olması, bu cihazların fiyatlarını pahalı bulan kullanıcıların ilgisini 350 dolar seviyesinde olması beklenen Playstation VR‘a yönlendirebilir tahminleri yapılıyordu. Bu konuda röportaj veren Sony yetkilisi Masayasu Ito, Oculus Rift-PS VR rekabeti hakkında açıklamalar yaptı.

“Playstation VR daha başarılı olacak”

Masayasu Ito, açıklamasında rakip ürünü överek Playstation VR‘ın Oculus Rift kalitesinde bir tecrübe sunmayacağını söyledi. Ancak sanal gerçeklik sektöründe kilit noktanın en iyi tecrübeyi sunmak olmadığını söyleyen Ito, daha düşük fiyatıyla ve halihazırdaki tüm PS4’lerle çalışabilmesiyle PS VR’ın çok daha geniş kitlelere hitap edeceğini ve bunun başarı getireceğini iddia etti. 

Her ne kadar en iyi tecrübeleri sunsalar da Oculus Rift ve HTC Vive Pre‘nin hem yüksek fiyatlara sahip olması hem de çok güçlü PC‘lere ihtiyaç duyması, bu cihazların sınırlı bir kitleye hitap etmesine ve haliyle beklenen başarıyı yakalayamamasına yol açabilir.

:: Sanal gerçeklik cihazlarından hangisini tercih edeceksiniz?
yazarEren Topçu

İyi bir oyuncu ve sıkı bir teknoloji takipçisi. Mütercim tercümanlık öğrencisi ve oyun programlama ile ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Sony, Oculus Rift’i Övdü!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  PS4'teki ekran karti HD 7870, benim PC'deki kart. PS VR icin PC destegi verse demek benim makinede calisacak. Hemen alirim. Oculus nedir arkadas. GTX970, 4. nesil i7, yok bilmem ne? Araba parasi istiyorlar bayagi bayagi.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ben de adama hak verdim ne demişler?Yiğidi öldür ama hakkını ver maalesef bu atasözümüzü bazıları unutuverdi ve her zaman haklı olduğunu ve kabahati başkalarında arayan insanlarımız var

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bir tane aldım çok hoş orjinal degil ama iş görüyor amazondan 40€ iphone 6 plus ile kullanıyorum çocuklar için hoş bir eglence

 4. SDN Okuru dedi ki:

  övmesi doğru ama pazar ve kullanım amacı playstationla olur oculus bnce xbox la çalışabilir bu ihtimalle ya da ps4 sony ile

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Aveleye gerek yok en az 3 senesi var bu teknolojinin oturmasi icin

 6. SDN Okuru dedi ki:

  adam rakibini övmüş ilk defa karşılaşıyorum bu durumla….

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Adam haklı. Dediği gibi de olacak.

" Sony, Oculus Rift’i Övdü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, Oculus Rift’i Övdü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, Oculus Rift’i Övdü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "