Okunma

Sony, Pazarın Yarısını İstiyor


06 Nisan 2008 Pazar 21:00
Sony, Pazarın Yarısını İstiyor
Sony’den Ryoji Chubachi, bir basın toplantısında, firmanın şimdilik %20’sine sahip olduğu Blu-ray donanımı pazarında, Blu-ray’e (BD) kayıt yapan HDTV gibi donanımların tanıtımıyla birlikte paylarını ilk olarak %30’a çıkaracakları öngörüsünde bulundu. Sony sonraki aşamada Blu-ray oynatıcılar, kaydediciler ve PlayStation 3 konsolları ile birlikte Blu-ray’i diğer cihazlara da adapte ederek, yılsonuna kadar Blu-ray donanım pazarının %50’sini ele geçirmek istiyor.

HD DVD’nin ölümü ile inanılmaz bir ivme kazanan Blu-ray piyasası, PlayStation 3 konsollarının da satış grafiğinin artmasıyla birlikte Sony’nin hakimiyetine boyun eğmek zorunda kalacak gibi görünüyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony, Pazarın Yarısını İstiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, Pazarın Yarısını İstiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, Pazarın Yarısını İstiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "