Okunma

Sony, Playstation 3 üretimi için kararını verdi!


19 Mart 2017 Pazar 05:00
Sony, Playstation 3 üretimi için kararını verdi!

Sony, son dönemde konsol cephesinde her ne kadar Playstation 4 Pro modeli ile konuşuluyor olsa da, serinin önceki modellerini üretmeye devam ediyor.

Bundan yaklaşık 11 yıl önce raflarda yerini almaya başlayan Playstation 3, yaklaşık 75 milyon adet satış rakamı ile zamanın en popüler oyun konsollarından birisi olmayı başardı.

Sony, tahmin edilenin aksine günümüzde yerini Playstation 4‘e ve hatta Playstation Pro’ya bırakan konsolun üretimine halen devam ediyor.

Sony, Playstation 3 üretimini durduruyor!

Aradan geçen 11 yılın ardından sona gelinmiş olacak ki, Sony’den konu hakkında bir açıklama geldi. Sony Japonya tarafından yapılan açıklamada, Playstation 3 üretiminin kısa bir süre sonra durdurulacağı belirtildi.

17-03/18/ps3.jpg

Sony’nin Playstation 3 üretimini durdurmakta geç bile kaldığını söyleyebiliriz. Zira, Playstation 4 modeli, geçtiğimiz yıl Aralık ayında 50 milyon satış barajını aşarak kullanıcıların konsola olan yoğun ilgisini bir kez daha kanıtladı. 

:: Sony’nin efsane konsollarından birisi olan Playstation 3 ile ne kadar vakti geçirdiniz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Sony, Playstation 3 üretimi için kararını verdi!” üzerine 9 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox 360 çoktan durdurulmuştu. Zaten çıktığı zamanda 3 konsol vardı bir zahmet bunların arasında olsun yani. Bu arada Xbox 360 daha çok satmıştır.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Pc master race

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşın dediği gibi Playstation kadar rahat bi sistem yok, vaktiyle ps2 ve psx geçti elimden oradan bilirim, O günlerden beri oyunlarımı PC'de oynarım ama planlıyorum şu PS4 oyunları ucuzlasın yada oyun yükleme yöntemi falan bulunsun kesin alıcam

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Insallah 3 yil daha ps3 oyun gelir

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bence tamamen üretimi durdursa daha iyi olur. İnternet üzerinden oynamak daha uygun, cihazlar bela oluyor

 6. SDN Okuru dedi ki:

  E bi zahmet artık 10 sene oldu

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ps5 için erken davranmasın sony xbox ın hamlesini beklesin en az 2019 u beklemeli

Yorum yazın

Geri bildirim