Okunma

Sony PS2 efsanesinin fişini çekti!


05 Eylül 2018 Çarşamba 08:59
Sony PS2 efsanesinin fişini çekti!

PS2, oyun severlere  veda etmeye hazırlanıyor.  Sony, 2000 yılında çıkan ve tüm zamanların en çok satan konsolunun fişini çekti.

Commodore 64, SEGA, PS1 ve Atari gibi efsanelerin gömüldüğü konsol mezarlığına bu seferde 2000‘li yılların efsane konsolunu defnediyoruz. Efsane oyun konsolunun 2013 yılında satışı durdurulmuş ama Sony tarafından teknik destek verilmeye devam ediyordu.

PS2 ne zaman aramızdan ayrılıyor?

Aslında çoktan aramızdan ayrıldı. Sony kullanıcılara yaptığı duyuruda 31 Ağustos‘a kadar konsolların tamiri için son tamir formlarını doldurmalarını istedi. Tamir için ise doldurulan formların PS2‘lerle birlikte 7 Eylül‘e kadar teslim edilmesi isteniyor.

Yani resmi olarak Sony konsola olan tüm desteğini çekti. Uzun yıllar konsol tutkunlarına hizmet eden efsane konsol Sony‘nin oyun konsolu piyasasında hakimiyetinin de en önemli simgelerinden biri. Zira PS1 ile başlayan bu macera, PS2 sonrası Sony‘nin piyasada bulunan tüm rakiplerini toz duman etmesine yetti.

ps2, playstation

Kısa PlayStation tarihi

PlayStation ilk olarak PlayStation 1 olarak 1994 yılında Japonya‘da piyasaya çıktı. Tam bir yıl sonra ise ABD pazarına girerek oyun piyasasını sallamaya başladı. Bundan tam beş yıl sonra 2000 yılında ortaya çıkan PSOne ise aslında PlayStation 1‘in yenilenmiş bir versiyonuydu. Sony asıl sürprizini ise bir ay sonra yaptı. PS2 Ekim 2000‘de piyasaya çıktı ve kısa sürede konsol piyasasının tek hakimi oldu.

Oyun konsolları satış rakamları listesinde 155 milyon adetle en başta yer alan konsol, kırılması zor bir rekorun da sahibi.

Peki PS2‘nin fişinin tamamen çekilmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sony PS2 efsanesinin fişini çekti!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Güle güle 👋

" Sony PS2 efsanesinin fişini çekti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony PS2 efsanesinin fişini çekti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony PS2 efsanesinin fişini çekti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "