Okunma

Sony engellediği PSN hesabıyla alakalı kararını değiştirdi!


25 Kasım 2018 Pazar 17:00
Sony engellediği PSN hesabıyla alakalı kararını değiştirdi!

Bir PlayStation 4 sahibi, geçtiğimiz süreçte ‘saldırgan‘ kullanıcı adı dolayısıyla PSNden engellenmişti. Oyuncunun durumu hakkında yardım istemek ve seslerini duyurmak için, Reddit‘te bir alt başlık açılmıştı. Sony bu başlık sonrasında kendisini, büyük bir tartışmanın da içinde bulmuştu. Şirket, geçtiğimiz günlerde verdiği kararla alakalı değişiklik yaptı!

‘Saldırgan’ kullanıcı adından dolayı PSN’den engellenmişti!

Oyuncu, bir yıldan fazla süredir PlayStation 4 kullandığını ve bine yakın oyuna sahip olduğunu belirtti. Konsol, oyun ve ek ekipmanlar için çok büyük harcama yaptığını, ancak durum sonrası adeta şok olduğunu belirtti. Hesap sahibinin belirttiğine göre, kısa süre önce e-posta adresine PSN’den kalıcı olarak engellendiğine dair bir mail geldi. Sony destek ekibini aradığındaysa, kullanıcı adının ‘saldırgan’ içerikler bulundurduğunu öğrendi.

psn

Söz konusu kullanıcının PSN kullanıcı adı ‘Kike_0615‘ idi. Kike, kullanıcının Meksikada kullandığı ortak bir isim. Ancak aldığı cevap sonrasında yaptığı araştırmada, bu adın Yahudi halkı için saldırgan bir etnik unsur olduğunu keşfetti. Hesap sahibi, hesabını çokça kez geri almaya çalışsa da, her defasında reddedilmişti. Bu süreçten sonra online ortamlarda destek alma kararını veren hesap sahibi, pek çok yerde yardım talebini duyurmayı başardı.

Diğer oyunculardan aldığı destek ve yardımlar sayesinde Sony, geçtiğimiz günlerde verdiği kararı tersine çevirdi. Bir destek yöneticisi tarafından aranıp, hatalarını kabul ettiğini ve hesabının tamamen aktif hale getirildiğini öğrendi. Ayrıca geçtiğimiz aylarda hesap adı değişikliğini duyuran Sony, Kike_0615 kullanıcısını da beta programa aldı.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Sony engellediği PSN hesabıyla alakalı kararını değiştirdi!”

 1. Anonim dedi ki:

  Sony deyince aklımıza Japonya gelmiyordu zaten. Başka halklar için bu kadar duyarlı olunuyor mu acaba?

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yahudilere bilmem hakaretmiş.müslümanlara ne olacak peki

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bende diyodum bu gidişle Nigar teyzenin hesabını da banlarlar heralde.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kiki duyu lav mi

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Saçma😂

" Sony engellediği PSN hesabıyla alakalı kararını değiştirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony engellediği PSN hesabıyla alakalı kararını değiştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony engellediği PSN hesabıyla alakalı kararını değiştirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "