Okunma

Sony’den Operatör Gerektirmeyen Kamera!


30 Eylül 2015 Çarşamba 07:50
Sony’den Operatör Gerektirmeyen Kamera!

Sony’nin yeni kamerası SRG-300SE operatör gerektirmiyor; uzaktan kumanda edilerek herkesi ve her şeyi kaydedebiliyor. Bir etkinliği kaydetmenizi ve aynı zamanda seçilen ağdan canlı yayın yapabilmenizi sağlıyor. Görüntülü konferanslar için de kullanılabilen cihaz, loş ortamlarda bile Full HD 60p kalitesinde net görüntüler yakalıyor. Öğrencilerin farklı odalarda toplanarak eğitimlere katılmalarını, gerçek zamanlı olarak ameliyatları veya tehlikeli kimyasal deneyleri izleyebilmelerini sağlıyor.

Eş zamanlı olarak video aktarımı ve yayını

Cihazda iki adet bağımsız video çıkışı bulunuyor. Böylece 3G SDI arayüzü ile eş zamanlı olarak video aktarabiliyor ve yayınlayabiliyorsunuz. Sony SRG-300SE kamera 3G SDI kablo bağlantısı ve LAN kullanır ve görüntülü konferans dışında kullanımlar için de uygun bir seçenek oluyor. İlgi çekici eğitimleri veya sunumları kaydetmek için de kullanılabiliyor. PTZ işlevi sorunsuz ve sessiz bir şekilde çalışır ve kamera lensini konuşan her kişiye uzaktan odaklayabilmenizin yanında dahili mikrofon girişi ve hat girişi aktarılan görüntüye odadaki ses sisteminden gelen sesi ekleyebilmenizi sağlıyor.

Aktarım üç kanala kadar bölünebildiğinden, bu cihazla üç adede kadar canlı yayın aktarımı yapılabiliyor. Bu özellik, satış sunumları, toplantılar ve konferansların farklı konumlara aktarılması avantajını sağlıyor. Ayrıca, arşivlenecek veya çevrimiçi olarak paylaşılacak içerikler eş zamanlı olarak kaydedilebiliyor.

Amfilerde ve sunumlarda mükemmel bir şekilde çalışan kameranın geniş görüş alanı sayesinde, odada sunum yapan herkes çerçeveye sığıyor. 30x zoom sayesinde, odanın en gerisinden anlatımı yapan kişiye zoom yapılabiliyor. Tıp okullarında kameralar arşivleme yapmak veya görüntüleri canlı olarak sınıflarda yayınlamak için tıbbi prosedürleri görüntülemek amacıyla kullanılabiliyor.

15-09/30/1443538872_srg_300se.jpg

Canlı yayınlar için ideal çözüm

SRG-300SE kamera 3G-SDI video sinyali sağlıyor ve aynı zamanda sinyali ağa yayınlayarak ayrı ve eş zamanlı iki video çıkışı sunuyor. Görüntü yayınlamak ve kaydetmek için 3G-SDI çıkışı kullanılmasını sağladığı için etkinliklerin canlı olarak yayınlanmasında büyük avantaj sağlıyor. View-DR teknolojisi sayesinde, SRG-300SE kamera farklı pozlama ayarların sahip birden fazla görüntüyü kaydeden elektronik deklanşör kullanıyor.

Bunlar gerçek zamanlı olarak birleştiriliyor ve böylece geniş dinamik aralığa sahip video kareleri oluşturulabiliyor. Aydınlığı ve renkliliği daha da artırmak için çekimler Görünürlük Geliştirici teknolojisi ile işleniyor. Sonuç olarak ortaya, insan gözüyle görülenden bile daha iyi olan, geniş dinamik aralığa sahip, doğal görünümlü görüntüler çıkıyor.

:: Sony SRG-300SE özelliklerini beğendiniz mi?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sony’den Operatör Gerektirmeyen Kamera!”

  1. K.Emre dedi ki:

    Bence cok guzel ozellikleri olan bir kamera. Fakat onemli soru su fiyat nedir?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Kaça?

" Sony’den Operatör Gerektirmeyen Kamera! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den Operatör Gerektirmeyen Kamera! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den Operatör Gerektirmeyen Kamera! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "