Okunma

Sony tarafından PS VR itirafı


26 Haziran 2017 Pazartesi 21:00
Sony tarafından PS VR itirafı

Çıkışından beş ay sonra bile Capcom‘un Resident Evil 7 oyunu halen açık ara fark ile Sony‘nin PlayStation VR’a gelmiş en iyi oyunlardan biri olarak kabul ediliyor.

Sony için PS VR bir sürpriz oldu

Kullanılan isteğe bağlı bir istatistik izleme servisi sayesinde, bu oyunu VR desteğiyle deneyen epey bir kişinin olduğunu biliyoruz. Aslında, VR‘da çok sayıda insanın oynaması Sony’e bile bir sürpriz olmuştu.

Sony PlayStation pazarlama patronu Jim Ryan, GamesIndustry.biz ile E3 röportajında açıkladı. Sony’nin yeni kulaklık setini geçen haftaki gibi şovlarda vurgulamanın öneminden söz ederek, şirketin beklenmedik yerlerde büyük başarılar gördüğünü açıkladı.

Jim Ryan “VR’ın Resident Evil 7 başarısında bu kadar önemli bir rol oynayacağı hakkında hiçbir fikrimiz yoktu” diye belirtti. “Bu oyunu PS4‘te oynayan insanların yüzdesi VR‘da iki basamaklı çıktı. Bu bizim için büyük bir sürpriz oldu “dedi.

17-06/27/ps-vr-shiftdelete.jpg

Ryan’ın cevabı, VR‘da RE7 oynayan insan sayısının, şu anda Capcom‘un ResidentEvil.net stat izleme servisinde listelenen 232.293 kişiden daha fazla olduğunu göstermektedir.

İstatistiksel izlenmelerin gerçekleşmesi için oyuncular bu hizmete katılmak zorundalar, bu nedenle muhtemelen daha fazla sayıda VR oyuncusu var. Nisan’ın sonunda oyunun 3,5 milyon adet sattığı raporlandı.

VR’ın RE7 için popüler olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. Capcom, son çağın korku oyunlarının çarpıcı oyunculuğu ile yavaş ilerleme, keşif, zihin-kontrolü, bulmaca ve hayatta kalma gibi geçmişe ait unsurları bir araya getirerek, gerçekçi modern klasik bir oyun yarattı. “oyun editörü David Jagneaux söyledi. “Resident Evil 7, sanal gerçekliği bir ortam olarak benimsiyor ve zorlayıcı bir VR deneyimi yaratmak için fedakârlık yapmak zorunda kalmadığınızı kanıtlıyor.”

:: Yapılan bu itiraf hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Sony tarafından PS VR itirafı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  demiyoki enayi kuşlar vr ı takıp aptal aptal piksellerle razil rezil oyun oynuyor……..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  E32018 de ps5 tanitilmassa en adiyim bu kadar net

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox candır

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Olayın adı check up zaten çakma milliyetçilik yapıp benim canımı sıkma o işin Türkçesi yok

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Check up nedir kardeş ingilizcemi konuşuyoruz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  VR ile oynamadan önce bi check-up yaptırmanızı tavsiye ediyorum.

" Sony tarafından PS VR itirafı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony tarafından PS VR itirafı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony tarafından PS VR itirafı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "