Okunma

Sony ve Microsoft, Beta Oyun Satabilir


17 Temmuz 2014 Perşembe 14:30
Sony ve Microsoft, Beta Oyun Satabilir

Sony ve Microsoft, şüphesiz oyun dünyasının en önemli iki markası. PlayStation 4 ve Xbox One’ın yanı sıra hala Xbox 360, PS3 oyunları satılıyor; hatta bazı futbol fanatikleri sırf akşam arkadaşlarla FIFA oynamak için konsol satın alıverebiliyorlar.

Bu iki marka, oyun severlerin sevgisiyle en tepedeki yerlerini sağlamlaştıradursunlar, bir yandan da oyun devinimine dair yeni adımlar için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu çalışmalardan biri de henüz tamamlanmamış oyunlar hakkında.

Sony’nin üst düzey yöneticilerinden Adam Boys’un yaptığı bir açıklama, Sony’nin Steam’deki Early Access benzeri bir yapı üzerinde düşündüğünü günyüzüne çıkardı. Early Access, henüz tamamlanmamış oyunların satılmasına ve kullanıcıların oyun güncelleştirildikçe yamalarla güncelleme almalarına dayanıyor. Oyunun en nihai halini almasıyla da süreç artık tamamlanıyor.

Adım atılabilir

Sony’nin yanı sıra Microsoft’ta benzer bir adım atabilir, Microsoft’tan Chris Carla konuya ilişkin yaptığı açıklamada Xbox’larda erken erişim düzeni olduğunu geliştiricileri önemsediklerini dile getiriyor; daha temkinli konuşmakla birlikte bu konuyu daha geniş kitlelere açma konusuna kesinlik getirmiyor.

Microsoft ve Sony, oyunları Beta aşamasındayken satar mı bilinmez ama sürecin oldukça dikkatli işlenmesi gerektiği bir gerçek.

:: Bir oyun çıkmadan denemek ister miydiniz?

yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Sony ve Microsoft, Beta Oyun Satabilir”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  LittleMonster 17.07.2014 18:03 Mantıklı aslında uzun süreler beklemektende kurtulunabilir

  Mantıklı mı? Sizin gibi koyunlardan çok para kazanılır cidden. Hem beta yı test etcen hemde para vericen. bu tür şirketler size az bile yapıyor! stable oyunları erken diye 50 liraya fazla satıp sonra normal değer ucuzlatır. ahahahaha

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu indirimkuponu reklamı nedir ya moderatör müdahale etsin

 3. SDN Okuru dedi ki:

  FIFA oynamak için konsol satın alıverebiliyorlar.
  Sen lazsın glb .sss

 4. SDN Okuru dedi ki:

  çöpss

 5. dommaden dedi ki:

  *****

 6. LittleMonster dedi ki:

  Mantıklı aslında uzun süreler beklemektende kurtulunabilir

" Sony ve Microsoft, Beta Oyun Satabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony ve Microsoft, Beta Oyun Satabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony ve Microsoft, Beta Oyun Satabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "