Okunma

Sony yeni bir patent aldı!


28 Ocak 2018 Pazar 22:00
Sony yeni bir patent aldı!

Teknoloji devi Sony, şu sıralar pek adı anılmayan PlayStation VR ( PSVR ) için yeni işlevsel bir kontrolcü patenti aldı! Şirketin VR tarafında ciddi planları var gibi gözüküyor.

Sony PlayStation VR kontrolcü patenti aldı!

Şirketin PSVR için yeni bir kontrolcü üzerinde çalıştığı zaten önceden biliniyordu. Bugün ise Sony Interactive Entertainment tarafından Japonya‘da alınan bir patent ile bu yeni kontrolcü açığa çıktı!

PlayStation VR

Yukarıda yer alan patent çizimlerine yakından baktığımızda, yeni PSVR kontrolcüsünün tek elle kolay kullanılabilir bir yapıda olduğu görülüyor. Öyle ki elden düşmemesi için bir kayışa sahip olan konrolcünün, üst tarafında bir analog yönlendirme tuşu bulunuyor.

Ayrıca kontrolcünün arka tarafında tetikleyiciyi ve üstte dört farklı tuşa da yer verilmiş. Aynı gün alınan bir başka patentte ise kullanıcının parmak hareketlerini izleyebilen yeni bir kontrolcünün daha olduğu söyleniyor. Son olarak bu konrolcünün üretilip satışa sunulup sunulmayacağının kesin olmadığını da belirtmeden geçmeyelim.

:: Siz bu yeni kontrolcü hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony yeni bir patent aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony yeni bir patent aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony yeni bir patent aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "