Okunma

Sony’den Çok Sert Önlem!


28 Eylül 2010 Salı 15:40
Sony’den Çok Sert Önlem!

Sony PS3, dünyanın en çok satan oyun konsollarından biri ve kesinlikle kırılması en zor olanı. Zeki korsanlar, her ne kadar PS3’ün oyunlarını kırmanın yollarını buldularsa da, bu tür uygulamalarla nadiren karşılaşıyoruz. Japon üretici, şimdi öyle sert bir önlem alıyor ki, bırakın korsan oyunları, farklı gamepad kullanmak bile mümkün olmayacak.

 

Sony’nin yayınladığı yamalar sayesinde, Playstation 3 konsolu, farklı firmaların ürettiği joystickleri tanımayacak. Böylece, “ucuza joystick alıp, PS3 keyfini arkadaşlarımla paylaşırım” dönemi tarih olacak. Sony’nin sözcülerinin, bu yasak için gösterdiği gerekçe ilginç: “Farklı firmaların ürettiği gamepadler, konsollarımıza ciddi zararlar verebiliyor. Bu önlemi almaya mecbur olduk.”

:: Sony’nin yeni politikasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony’den Çok Sert Önlem! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den Çok Sert Önlem! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den Çok Sert Önlem! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "