Sony’in Yeni Silahı: 3D


16 Haziran 2010 Çarşamba 11:00
Sony’in Yeni Silahı: 3D

Oyun ve teknoloji piyasasının güçlü isimleri Sony ve Microsoft‘un bir birlerine açtığı savaş en çok tüketicilerin işine yarıyor. Giderek daralan pazardan daha büyük payı kapmak isteyen bu iki firma tüketicinin ilgisini çekecek cazip kampanyalar ve yatırımlar peşinde.

E3 oyun fuarında Microsoft Kinect adlı yeni projesiyle damgasını vurmuştu. Oyunları sadece el hareketleri ve ses komutuyla yönetmeyi sağlayan Kinect‘e karşı Sony’in vereceği cevap ise büyük bir merakla bekleniyordu. Japon teknoloji firması dün düzenlediği toplantıyla PlayStation‘a eklenecek yeni özellikleri de açıkladı.

3D zevkinin ücreti fazla

Sony, Microsoft’un Kinect‘ine karşı oyunculara üç boyutlu PlayStation 3 keyfi sunuyor. Ancak eski PlayStation 3 sahipleri bu teknolojiye ulaşamayacaklar. Firma Move Pack adlı 400 dolarlık yeni konsol  paketiyle birlikte firma yeni eski PS3 oyunlarını üçüncü boyuta geçirmeyi hedefliyor.

Resident Evil 5, Heavy Rain gibi iyi satış yakalamış oyunlar dışında Crysis 2 ve yeni nesil Mortal Kombat, NBA  2K11 gibi oyunlar da 3D desteğine sahip olacak. Ancak Move adlı kontrol cihazını tam anlamıyla kullanmak için, 34 dolarlık özel kamera, 49 dolarlık özel kumandayı da almak zorunda.

Firmanın açıklamalarına göre üç boyutlu görüntü sistemi şimdilik sadece Sony Bravia televizyonlarda çalışacak. Firma 2011 yılında 30 milyona yakın 3D PlayStation 3 kullanıcısı olmasını bekliyor.

:: PlayStation 3’ün yeni özellikleri ilginizi çekti mi?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony’in Yeni Silahı: 3D konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’in Yeni Silahı: 3D ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’in Yeni Silahı: 3D ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!