Sosyal Ağ Kullanıcıları Endişeli


16 Temmuz 2010 Cuma 10:30
Sosyal Ağ Kullanıcıları Endişeli

Facebook‘un başını çektiği sosyal ağ çılgınlığı giderek büyüyor. Bundan sadece 7 yıl önce internet’te özel bilgilerini paylaşmaktan çekinen insanlar bile bugün çeşitli sosyal ağ sitelerine üye olup tüm hayatlarını gözler önüne seriyor. Özel amaçlar için oluşturulmuş ve küçük gruplara hitap eden sosyal ağ siteleri sayesinde, insanların hayatları olumlu olarak değişiyor.

Ancak daha büyük ve herkese açık olan sayfalar konusunda kullanıcıların endişleri giderek artmaya başladı. Facebook, Twitter ve MySpace‘in başını çektiği en büyük sosyal ağ sitelerinin kullanıcıları üzerinde yapılan bir anket insanların konu hakkındaki düşüncelerini ortaya çıkarttı.

Güvensiz bulan kişiler bile kullanıyor

Bu kavramın doğduğu merkez olan ve dünya çapındaki sosyal ağ kullanıcılarının yaklaşık yüzde 55’iniı oluşturan Amerikan internet kullanıcıları kullandıkları sitelerin kişisel güvenlik konusunda pek yeterli olmadığını söyledi.

Marist College Institute’den Dr. Lee Miringoff’un yürüttüğü sosyoloji araştırmasına göre Amerika’daki kullanıcıların yüzde 60‘ı sosyal ağları güvenli bulmuyor. Bu sayı yüksek olmasına rağmen, genç Amerikalı kullanıcılar kişisel bilgilerinin güvenli konusunda endişe etmiyor. Dr.Miringoff bu kişilerin güvensiz buldukları siteleri bile bile ziyaret etmeye devam ettiklerini kaydetti.

Belirli bir yaşın üzerindeki Amerikalı kullanıcılar ise kişisel bilgilerinin güvenliği hakkında oldukça endişeli. Aynı araştırmanın sonuçlarına göre, sosyal ağlarda kendilerine profil oluşturan kadınların sayısı erkeklere göre yüzde 10 daha fazla.

:: Sizce sosyal ağlar kişisel bilgilerinizin güvenliğine ne kadar dikkat ediyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sosyal Ağ Kullanıcıları Endişeli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Ağ Kullanıcıları Endişeli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Ağ Kullanıcıları Endişeli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!