Okunma

Google’dan büyük iPhone hatası! – Sosyal medyada bu hafta #15


20 Mart 2018 Salı 12:27
Google’dan büyük iPhone hatası! – Sosyal medyada bu hafta #15

Sosyal Medyada Bu Hafta 15 videomuzda; Facebook, Instagram, Twitter ve diğer sosyal ağlara gelen yeniliklerle birlikte öne çıkan olayları konu ediniyoruz. Bakalım bu hafta sosyal medyada neler olmuş?

Sosyal medyada bu hafta 15

Google Lens, iPhone hatası nedeniyle sosyal medyada alay konusu oldu. Peki Google Lens‘in yaptığı hata neden sosyal medyada bu kadar çok konuşuldu? Görsel aramalarına yeni bir boyut getirecek olan yapay zeka tabanlı Google Lens, geçtiğimiz günlerde android kullanıcılarını üzdü.

Google Lens,  kullanıcının çektiği Google Pixel 2 fotoğrafını iPhone olarak tanıyarak Google’da iPhone araması yapması için yönlendirdi. Twitter’da Austin Evans tarafından paylaşılan tweet, saatler içerisinde 1000’in üzerinde retweet aldı.

Bakalım Google, bu komik hatanın düzeltilmesi için gerekli adımı atacak mı?

Geçtiğimiz günlerde Facebook‘tan gelen resmi açıklama, Facebook Whatsapp ile veri paylaşıyor iddialarına açık bir cevap verdi. Peki Facebook, Whatapp ile veri paylaşıyor mu?

Facebook, Whatsapp satın alımının ardından kullanıcılarının Whatsapp verilerini kullanıp kullanmayacağı konusunda gelen sorulara net bir cevap vererek, Whatsapp verilerini reklam amacı dışında herhangi bir şekilde kullanmadığını ve kullanıcıların bu durumu da ayarlardan açıp kapatabileceğini belirtti.

Instagram’ın Facebook tarafından satın alındıktan sonra değiştirilen algoritmasının yeniden eski haline döndürüleceği ve kronolojik gösterimin geri geleceği söyleniyordu. Yani uygulamada artık en son paylaşılan fotoğraflar eskiden olduğu gibi önce gösterileceği iddia edildi.

Ancak Instagram yaptığı açıklamayla bu özelliğin geri gelmeyeceğini açıkladı. Mevcut algoritma üzerinden devam edeceğini söyleyen şirket, kronolojik sıranın gelmeyeceğini açıkladı. Kullanıcılarsa en azından tercihe bağlı olarak bu özelliğin geri gelmesini istiyorlar.

Yaptığı açıklama ve yorumlarla sürekli gündemde olan ABD Devlet Başkanı Donald Trump, yine dikkat çekici bir açıklama yaptı. Bu açıklaması ise oldukça fantastik. Donald Trump bir Uzay Ordusu kurmak istiyor!

ABD Devlet Başkanı Donald Trump hakkında dikkat çekici bir haber daha ortaya çıktı. Ortaya çıkan iddialara göre, Trump’ın uzay için bir ordu kurma planı var. Trump, yeni ulusal stratejilerinin arasında uzayın çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor. Tıpkı kara, hava ve deniz savaşları olduğu gibi, uzayda da bir savaş senaryosunun gerçekleşeceğini ve bu yüzden yeni bir birimin kurulması gerektiğini savunuyor.

Air Force isimli Hava Kuvvetleri’ne ek olarak Space Force adı verilen Uzay Kuvvetleri’nin kurulması gerektiğini düşünen Trump, gelecekte bunun olacağını belirtti.

:: Sosyal medya gündemini takip ediyor musunuz?
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan büyük iPhone hatası! – Sosyal medyada bu hafta #15 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan büyük iPhone hatası! – Sosyal medyada bu hafta #15 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan büyük iPhone hatası! – Sosyal medyada bu hafta #15 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "