Okunma

IBM’den Malatya’ya Sosyal Proje


17 Kasım 2010 Çarşamba 18:00
IBM’den Malatya’ya Sosyal Proje

IBM‘in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geliştirdiği Kurumsal Hizmet Gücü programının Türkiye’deki üçüncü etabı 11 Ekim – 5 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleştirildi.

4 hafta boyunca gönüllü hizmet sunan, 8 farklı ülkeden 14 IBM uzmanı Malatya Valiliği‘nin ana koordinasyonunda, bölgenin yerel sivil toplum örgütleri yer aldı.

Firma önce daha önce bu çalışmalarını, Mersin ve Gaziantep‘te gerçekleştirmişti. Program kapsamında üç alt ekip BM’nin yol göstediği şartlara göre çalışmalarda bulundu.

 


IBM sosyal sorumluluk projelerine tüm dünyada katkıda bulunuyor

Ekonomiye Ve Tarihe Katkı

Bu ekiplerden biri şehrin önemli gelir kaynaklarından biri olan kayısı üretiminin modernize edilmesi için çalışmalarda bulundu.

İkinci ekip, Nemrut, Komagene Krallığı‘nın önemli kalıntıları, Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserlerinin yanı sıra MÖ 6000’li yıllara dayanan geç tunç çağı eserleri, Aslantepe Höyüğü ve Karakaya Baraj Gölü gibi önemli tarihi eserlerin turizime nasıl katkı yapabileceği hakkında araştıremalarda bulundıu.

Üçüncü ekip ise, bölgedeki tekstil sektörünün geleceği için ilgili odalarla görüştü ve projeler üzerinde çalıştı.

:: Teknoloji şirketlerinin bu tarz sosyal sorumluluk kampanyalarını destekliyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “IBM’den Malatya’ya Sosyal Proje”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Adamlar ülkeye vergi vermez, sonra da sosyal sorumluluk diye hava basarlar… bizde yeriz..

" IBM’den Malatya’ya Sosyal Proje konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM’den Malatya’ya Sosyal Proje ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM’den Malatya’ya Sosyal Proje ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "