Okunma

South Park Bir Kez Daha Oyun Oluyor


13 Temmuz 2011 Çarşamba 09:30
South Park Bir Kez Daha Oyun Oluyor

Comedy Central‘dan yapılan resmi bir açıklama, South Park hayranlarını sevince boğdu. Açıklamada, çizgi filmin, TV‘deki senaryosuna da bağlı kalınarak bir oyunun çıkartılacağı ve bu konuda Microsoft ile anlaşıldığı duyuruldu. Evet, Microsoft kelimesinden de anlayabileceğiniz gibi bu yapım Xbox 360′a özel olacak.

Aslında bu, South Park‘ın ilk video oyunu değil. Daha önce de, 90’lı yılların sonuna doğru bu tarz bir girişimde bulunulmuş, ancak pek başarılı olunamamıştı. Daha sonra, yapımın hayranlarının akıllarındaki kötü tecrübeleri silmek amacıyla 2009 yılında, South Park Let’s Go Tower Play isimli bir mini strateji oyunu da hazırlanmış ve XBLA‘dan satışa sunulmuştu.

 

Oyunun Çıkış Tarihi Henüz Bilinmiyor

O halde yeni yapım için Xbox 360 konsoluna çıkarılacak ikinci özel oyun olacak diyebiliriz. Bu konuda hemen somut adımlar atmaya başlayan Microsoft, bu tarz yapımlarda tecrübeli olan 345 Games ile işbirliğine girişti. 345 Games‘in önde gelen isimlerinden Prithi Virasinghe tarafından yapılan açıklamada,

“Doğrusunu söylemek gerekirse, South Park, Microsoft Studios ile ilk işbirliğimiz olacak. Ancak onlar daha önceden bir kez daha bu oyunun başka bir versiyonunu daha çıkarmışlardı. Bu yüzden beklentileri, bir önceki yapımın çok daha üzerinde olacak. Bizde bunu bilerek, bu ortaklığa evet dedik. Umuyoruz ki ortaya iyi bir sonuç çıkacaktır.” denildi.

Her ne kadar iki taraftan da somut adımların atıldığı ve ilerlemenin kaydedildiği açıklamaları yapılsa da, henüz South Park‘ın yeni oyununun ne zaman çıkacağıyla ilgili bir bilgi verilmedi.

:: Sizce South Park, TV’de ki başarısını Xbox 360 konsolunda da gösterebilecek mi?

 
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “South Park Bir Kez Daha Oyun Oluyor”

  1. bewko dedi ki:

    bence bırakalım çizgi film olarak kalsın.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    PS3 ve PC de korsan çıkma ihtimalini düşünürsek buna mecbur kalmışlar.

  3. Cloakengaged dedi ki:

    Win8’de xbox360 oyunları oynanacak söylentisi doğru çıkarsa bizde oynarık demek ki..

" South Park Bir Kez Daha Oyun Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere South Park Bir Kez Daha Oyun Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda South Park Bir Kez Daha Oyun Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "