Söylentilere devam: iPhone 5G lansmana yetişebilir


30 Mart 2020 Pazartesi 16:40
Söylentilere devam: iPhone 5G lansmana yetişebilir

Apple ürünleri hakkında tedarik sorunu söylentilerinin yanında yeni modellerin ne zaman piyasaya sürüleceği de merak konusu. Öyle ki, son zamanlarda, Apple’a olan talebin düşmesine dair endişeler nedeniyle iPhone 12 üretiminin ertelenmesi hakkında birçok spekülasyon yapıldı.

5G iPhone sonbaharda piyasaya sürülebilir

Yeni bir Bloomberg raporuna göre, Apple’ın 5G iPhone‘u piyasaya, planlandığı tarihte sürülecek. İşaretler, Apple’ın Çin merkezli üretiminde işlerin yavaş yavaş yoluna girdiği yönünde.

5G özellikli bir sonraki iPhone’lar sonbaharda piyasaya sürülecek. Ancak hemen hatırlatalım iPhone üreticisi Foxconn, sıkı karantina önlemleri yürürlükte olduğundan dolayı iPhone montaj tesisinin yeniden açılmasını ertelemek zorunda kaldı.

iPhone 5G, Sonbahar’da piyasada olabilir

Rapor, Apple’ın lansman tarihinin hâlâ geçerliliğini koruduğunu iddia eden ve Bloomberg tarafından yayınlanan başka bir raporla uyumluluk taşıyor. Ancak seri üretim Mayıs ayına kadar başlamayacak.

Apple’ın, ‌5G iPhone‌ üretim çizelgesi hakkında birçok söylentiler ve raporlar ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta Reuters, yeni telefonlar için üretim artışının ertelendiğini bildirdi. Ancak bu haber, iPhone’ların planlandığı gibi üretilmesinin hâlâ mümkün olduğunu da vurguluyordu.

Tarih tarih iPhone söylentileri

İlk olarak, 25 Mart’ta Apple’ın yeni nesil iPhone’lar için planlanan lansman tarihinde bir gecikmeyi düşündüğü söylendi. Mevcut durumun, iPhone üretimini, birkaç ay geciktirip geciktirmeyeceğine neden olabileceğine dair tartışmalar ortaya çıktı.

Ardından 27 Mart’ta 5G iPhone’ların tedarik zincirindeki PCB üreticileri, Apple’ın yeni nesil cihazları için corona virüsü nedeniyle bir lansman gecikmesi yaşayabileceğini, bu yüzden şirketin, üretimin iki ay ertelenmesini istediğini iddia etti.

Daha sonra yayımlanan 28 Mart’taki üçüncü raporda ise yeni nesil 5G telefonların sonbaharda planlandığı gibi üretilmesinin hala mümkün olduğunu söylendi.

Dördüncü ve en son olmak üzere bugünkü rapor ise Apple’ın, Çin merkezli üretiminin yavaş yavaş yoluna girdiği yönünde. 5G özellikli bir sonraki iPhone’lar sonbaharda piyasaya sürülecek.

Dört iPhone modeli piyasaya sürülecek

Apple’ın sonbaharda bir adet 5.4 inçlik model, iki adet 6.1 inçlik model ve bir adet 6.7 inçlik model dahil olmak üzere dört iPhone 12 modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Tüm cihazların OLED ekranlara sahip olduğu ve 5G’yi desteklediği söylentileri var. Bu modeller, iPad Pro veya ‌‌iPhone‌‌ 4 gibi daha düz kenarlı metal çerçeveli yeni bir tasarıma sahip olabilirler.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Söylentilere devam: iPhone 5G lansmana yetişebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Söylentilere devam: iPhone 5G lansmana yetişebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Söylentilere devam: iPhone 5G lansmana yetişebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  2. 2 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
  3. 3 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
  4. 4 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
  5. 5 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!
  6. 6 Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya! Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya!
  7. 7 Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme! Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!
  8. 8 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
  9. 9 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
  10. 10 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!