Okunma

SpaceX Falcon Heavy fırlatması için erteleme!


03 Aralık 2017 Pazar 09:00
SpaceX Falcon Heavy fırlatması için erteleme!

SpaceX tarafından test fırlatmasının Aralık ayı sonunda gerçekleştirilmesi planlanan Falcon Heavy roket için erteleme kararı çıkmış durumda. Peki, SpaceX Falcon Heavy göklere ve ötesine ne zaman çıkacak?

SpaceX Falcon Heavy 2018 başına kadar fırlatılmayacak!

SpaceX yeni test fırlatması için Ocak ayına işaret ediyor. Bu anlamda aslında çok büyük bir gecikmeden bahsetmek mümkün değil. Bu ay ise, roketin statik ateşleme testinin yapılacağı söyleniyor. Bu testte ilk kez Falcon Heavy’deki 27 adet Merlin motorunun eş zamanlı olarak ateşlenmesi denenecek. Testin Kennedy Space Center’da gerçekleştirileceğini de not olarak düşelim.

SpaceX Falcon Heavy

Bu yılın başlarında Elon Musk, Falcon Heavy’nin 27 yörünge sınıfı motorunun eşzamanlı ateşlenmesine ihtiyaç duyduğunu ve birçok şeyin yanlış gidebileceğini ifade etmişti. İlginç bir bilgi ise, Falcon 9 roketin güçlü kardeşinin, gelecek ay Apollo 11’in fırlatıldığı yerden Musk’ın Tesla Roadster otomobili David Bowie’nin Space Oddity şarkısını çalarken yola çıkacak olması. Ayrıca CEO, eğer roket Mars yolculuğu sırasında patlamazsa otomobilinin derin uzayda bir milyar yıl kalacağını tahmin ediyor.

Bakalım, üç Falcon 9 çekirdeğinden gücünü alacak roketin yolculuğu nasıl geçecek?

:: Bu gecikme konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SpaceX Falcon Heavy fırlatması için erteleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SpaceX Falcon Heavy fırlatması için erteleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SpaceX Falcon Heavy fırlatması için erteleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "