Okunma

Spam’de En Üst Sıralardayız


18 Haziran 2009 Perşembe 09:00
Spam’de En Üst Sıralardayız

Symantec’in her ay yayınladığı aylık spam raporlarının Mayıs ayına ilişkin bulgularına açıklandı. Rapora göre, Mayıs ayında spam mesajlar, toplam e-postaların %90’ınını kapsıyor.  

EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nde yer alan ülkeler zombi bilgisayarlara (otomatik olarak spam gönderen bilgisayarlar) ev sahipliği yapan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alırken, Brezilya ise %16’lık bir oranla zombi bilgisayarların en çok bulunduğu ülke olarak ilk sıradaki yerini koruyor.

Brezilya %16’lık bir oranla ilk sırada yer alırken, Türkiye %8’lik oranla Rusya’nın hemen ardından 3. sırada yer alıyor. İspanya ve İngiltere gibi ülkeler ise Türkiye’yi takip ediyor. Spam postaların hedef aldığı ülkeler açısından ilk sırada %24’lük bir oranla ABD ilk sırada yer alırken, Brezilya %10 ile ikinci, Güney Kore %5 ile üçüncü ve Türkiye de yine %5’lik bir oranla  4. sırada geliyor.

:: Türkiye’nin spam konusunda dünyada ilk sıralarda olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spam’de En Üst Sıralardayız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spam’de En Üst Sıralardayız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spam’de En Üst Sıralardayız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "