Okunma

Spectacles 2 sessizce onaylandı!


12 Nisan 2018 Perşembe 06:00
Spectacles 2 sessizce onaylandı!

Snapchat’in pek de başarılı olamayan gözlük denemesi Spectacles için yepyeni planları olduğu, Spectacles 2‘nin sessiz sedasız FCC onayını almasıyla birlikte ortaya çıktı. Hakkında yalnızca birkaç dedikodu duyulan cihaz, giyilebilir video kamera olarak adlandırılıyor.

Spectacles 2 ne zaman gelecek?

Her ne kadar ismi henüz kesinleşmese de ikinci jenerasyon Spectacles ya da Spectacles 2 olarak adlandırabileceğimiz bu gözlüklerin çift kamera ile üretileceği hakkında dedikodular bir süredir ortalıkta dolanıyordu.

Ayrıca gözlüklerin fiyat etiketinin 300 dolar seviyelerinde olacağının tahmin edildiğini de belirtmemiz gerekiyor. İkinci jenerasyon Spectacles hakkında bilinen son şey ise cihazda bir de GPS özelliğinin yer alacağı.

Spectacles 2

İlk jenerasyon Spectacles ise aslında büyük ilgi görmüş fakat Snap Inc.’in ilginç kararların altına imzasını atması sebebiyle istenen düzeyde satış gerçekleştirememişti. Zira firma gözlükleri normal yollardan satmayı reddetmiş ve yaratılan beklentiyi karşılayacak bir envanter de hazırlayamamıştı.

Hal böyle olunca da cihaza olan ilgi gün geçtikçe azalmış ve firmadan yapılan açıklamaya göre 40 milyon dolar değerinde Spectacle, şirketin stoklarında satılmadan kalmıştı. Son dönemde insanların yavaş yavaş Instagram’a yönelmesini de göz önünde bulunduracak olursak, ikinci jenerasyon Spectacles’ın nasıl bir başarı sergileyeceğinin bilinmezliğini koruduğunu söylemek de mümkün.

:: Spectacles sizce gerekli mi?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spectacles 2 sessizce onaylandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spectacles 2 sessizce onaylandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spectacles 2 sessizce onaylandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "