Spider-Man: Shattered Dimensions PS3 İnceleme


17 Eylül 2010 Cuma 08:30
Spider-Man: Shattered Dimensions PS3 İnceleme

Puan: 10/7.3

Geçmişte Over The Hedge, Kung Fu Panda, Gun, Spider-Man: Friend of Foe, Tony Hawk’s Pro Skater 4 ve Transformers: Revenge of the Fallen oyunlarından tanıdığımız Beenox firması, geçtiğimiz yıl yeni bir Spider-Man üzerinde çalıştığını açıkladı. Spider-Man: Shattered Dimensions‘u geliştiren ekip, bugün itibariyle oyunu yayınladı!

 

 

Vakit kaybetmeden test merkezimizde enine boyuna incelediğimiz yapımı çalıştırmadan önce PlayStation 3‘ünüzün 3.42 update‘ini yapmanız gerekiyor. Hemen ardından da oyunun install ekranı karşınıza geliyor. Bu bekleme süresini de sabırla aştıktan sonra Spider-Man: Shattered Dimensions’a giriş yapıyoruz.

 

Hangi Örümcek?

Oyun satışa sunulmadan önce büyük ses getiren 4 farklı Spider-Man kostümü, yapımın giriş ekranında sergileniyor. Bekledikçe bir diğer kıyafet ekrana geliyor. Ardından serüvene adım atıyoruz. Bu kez düşmanımız Mysterio gibi gözüküyor ancak öykü öyle dallanıp budaklanıyor ki, bir süre sonra kötülüğümüzü isteyen birçok karakter ile karşılaşıyoruz.

 

 

Mysterio’nun oyununa geldiğimiz yapımda, alternatif evrenlerde farklı kostüm ve özelliklerle düşmanlarımızın karşısına çıkıyoruz. İlk görev tutorial olduğu için hem hareketleri öğreniyoruz hem de farklı kostümleri kısa sürelik de olsa kullanabiliyoruz.

 

 

Hangi Kostüm?

Kostümlerden ilki klasik Spider-Man kıyafeti. Diğer üçlüden biri, Venom olarak tanıdığımız siyah kostüm. Bir diğeri de gelecekte geçen görevlerde kullanılan modern kıyafet. Sonuncu ise en insani görüneni. Zira gri olan bu kıyafet pantolon ve ceketten oluşuyor. Her bir kostüm ile oynanışta bir takım değişimler oluyor.

 

 

Klasik Örümcek Adam kıyafetiyle, alışılagelen bir oynanış söz konusu. Karakterimiz hayli atletik ve hareketli… Siyah kıyafet biraz daha ağır olmasına karşın bir hayli yetenekli. Modern kostüm ise, hızlı ve güçlü comboları var. Grideyse oynanış gizliliğin ön planda olduğu bir şekle bürünüyor. Belki de bu dört kostüm arasında en ilgi çekici olan gri.

 

 

Hangi Özellikler?

Batman: Arkham Asylum’u oynayanların dikkatini çekecek özellikleri bulunan bu kostümü kullanırken kolaylıkla elemine olabileceğiniz için, daima gizlenmeniz gerekiyor. Düşmanlarınızı, sizi fark etmedikleri anlarda gizlice saldırarak, tek hamle ile öldürüyorsunuz. Spider Sense sayesinde, kötü adamların yerlerini önceden tespit edip, gölgelerde saklanarak onlara yaklaşabilirsiniz. Sonuçta bütün duvarlar emrinize amade ve fener ışığını size tutmadıkları takdirde göremiyorlar…

 

 

Tabii diğer kostümlerde işler böyle yürümüyor. Onlarda, elinizden ne geliyorsa ardınıza koymayıp, düşmanlarınıza adeta dalıyorsunuz. Combo’lar kötü adamları elimine etmek için en kolay yöntem. Sadece birkaç tuş ile kolayca yapabildiğiniz bu hareketler vasıtasıyla kısa sürede birçok düşmanı yenebiliyorsunuz. Özellikle boss dövüşlerinde, atletik davranıp, combo’larla hücum etmeniz gerekiyor.

 

 

Hangi Görseller?

Yakın zamanda Prince of Persia: The Forgotten Sands’ta kullanılan Cellshaded efekti, Spider-Man: Shattered Dimensions’ta da mevcut. Bu efekt sayesinde oyunun tamamı sanki çizgi romandan kesitlermiş gibi gözüküyor. Sistemi çok yormayan Cellshaded, böylelikle zayıf sistemli PC kullanıcıları için de performans problemine yol açmayacaktır.

 

 

Genel olarak bakıldığında görseller ortalamanın üzerinde ancak PS3’te bunlardan çok daha iyilerini gördük (Örn: Heavy Rain). Ara videoların gayet başarılı olduğu yapımda, maalesef mekanların detayları pek iç açıcı sayılmaz. Bütün bunların haricinde en büyük problem, kamera açıları. Zira Spidey ile gezinirken veya aksiyona girdiğinizde, açıları düzgün hale getirmek adeta dert oluyor.

 

Sonuç

Genel olarak bakıldığında Spider-Man: Shattered Dimensions, içerdiği 4 farklı kostümün haricinde standart bir aksiyon oyunu. Hatta kamera açıları problemleriyle bir süre sonra kullanıcıyı rahatsız edebilme potansiyeline sahip bir yapım. Maalesef aradığınız, keyifle oynanacak bir Örümcek Adam oyunu değil.

 

 

Eğer bu yapımdan, Batman: Arkham Asylum’un yaptığı gibi bir sürpriz bekliyorsanız, derhal kurtulun bu beklentinizden. Bu ara canınız çok sıkılıyor ise deneyebilirsiniz fakat Spider-Man: Shattered Dimensions’un aradığınız tatil eğlencesi olmadığının altını çizelim.

 

Puan: 10/7.3

 

:: Spider-Man: Shattered Dimensions hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171871-spider-man-shattered-dimensions-ps3-inceleme.html
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spider-Man: Shattered Dimensions PS3 İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spider-Man: Shattered Dimensions PS3 İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spider-Man: Shattered Dimensions PS3 İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!