Spotify AR gözlüğü sürprizi ile geliyor


13 Kasım 2019 Çarşamba 22:09
Spotify AR gözlüğü sürprizi ile geliyor

Magic Leap AR gözlüğü, artırılmış gerçeklik için önemli sanal gerçeklik gözlüklerinden biri. Her ne kadar AR gözlük henüz yaygınlaşmasa da Spotify bu alandaki potansiyeli fark etmişe benziyor.

Bu yeni teknoloji, sanal gerçeklik gözlüğü yani VR ve Arttırılmış gerçeklik gözlüğü yani AR şeklinde iki farklı gelişim gösterdi. Şu anda VR bu konuda öne çıkmış olsa da Microsoft HoloLens ve Magic Leap, AR gözlüğü için iki önemli model.

Spotify AR gözlüğü uygulaması nasıl olacak?

Spotify premium ücretleri artışı son zamanlarda gündemi meşgul ediyor. Şirket ise tüm olumsuzluklara rağmen önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Bunlardan biri de Magic Leap AR gözlüğü için geliştirilmekte olan Spotify uygulaması. Peki ama bu uygulamanın diğer Spotify uygulamalarından farkı ne olacak?

AR gözlüğü ve uygulamaları ile birlikte kullanıcılar gözlük önüne gelen cisimlerle etkileşime geçebiliyor. Sanal gerçeklik gözlüğü olan VR için mekanın ve etkileşime geçilecek cisimlerin tek tek belirlenmesi gerekiyor.

AR‘da ise gözlüğü takarak önceden tasarlanmış olan menüleri, gerçek mekanlara istediğiniz gibi yerleştirmeniz mümkün. Spotify uygulamasında da en çok dinlediğiniz şarkıları, şu an çalan parçayı v.b menüleri salonunuzun duvarında görebilirsiniz.

ar gözlüğü, sanal gerçeklik gözlüğü, magic leaps

Ancak bu teknoloji henüz çok pahallı ve halen popüler hale gelmiş değil. Spotify ile birlikte bu popülerlik aşılacak gibi görünmese de gelecek yıllarda teknolojinin geleceği noktayı görmek açısından önemli olarak görülüyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Spotify bu yeni uygulamayla gerçekten de geleceğe yatırım yapıyor olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify AR gözlüğü sürprizi ile geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify AR gözlüğü sürprizi ile geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify AR gözlüğü sürprizi ile geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!