Okunma

Spotify için yeni bir dönem başlıyor!


01 Mart 2018 Perşembe 07:00
Spotify için yeni bir dönem başlıyor!

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi olan ve her geçen gün hızla büyüyen Spotify‘ındaha büyük bir platform haline gelebilmesi için halka arz edilmek istendiğini geçtiğimiz aylarda sizlere duyurmuştuk.

2016 yılında Daniel Ek tarafından kurulan ( O günden bu yana CEO’luk görevini yürütüyor. ) şirket, nihayet halka arz sürecinde sona geldi. Bu kapsamda Spotify, New York Borsası’nda “SPOT” adı altında işlem görecek.

Spotify halka arz konusunda tepki alıyor!

Kullanıcı sayısı ile Apple gibi rakiplerine büyük fark atan Spotify, kuruluşundan bu yana 9.7 milyar dolardan fazla telif ücreti ödedi. Aralık 2017 itibariyle Spotify’ın 71 milyon ücretli abonesi bulunuyor.

Bunun yanı sıra servisi ücretsiz bir şekilde kullanmayı tercih eden kullanıcıların sayısı ise, yaklaşık 160 milyon. Geçtiğimiz yıl ücretli abonelerinin sayısını yüzde 46 artıran Spotify’ın, aktif kullanıcı sayısı ise yüzde 29 arttı.

Spotify’ın hisse senetleri konusunda ne tür beklenti içerisinde olduğunu henüz bilmiyoruz, Ancak halka arzın en büyük kazanç sağlayıcılarından birisi şirketin CEO’su olacak. Zira, şirketin kurucusu ve CEO’su olan 35 yaşındaki Daniel Ek, şu anda şirketin yüzde 25’ine ve yaklaşık 47 milyonun üzerinde hisseye sahip.

Eğer Spotify hisseleri 22 dolar veya daha yüksek bir ücretten işlem görürse, CEO’nun elinde bulanan hisselerin toplam değeri 1 milyar doları geçecek.

::  Spotify’ın halka arz edilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Spotify için yeni bir dönem başlıyor!”

 1. Ali dedi ki:

  Turkcell Fizy yerine Spotfy ile anlaşmalı, müzik içeriğine sınırsızlık getirebilir

 2. Haqy dedi ki:

  3 ay 0.99 tl/cent gibi kampanyalarla ücretli üye sayısını şişirdiler.

 3. Yorumcu dedi ki:

  Turkcell başını ellerinin arasına alıp ağlamalı…

  1. Grezimonk Darktonk (@grezimonk) dedi ki:

   kota hırsızı spotify tapınıcısı moronlarda hemen havlamış…

" Spotify için yeni bir dönem başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify için yeni bir dönem başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify için yeni bir dönem başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "