Okunma

Spotify gelirlerde ciddi kan kaybı yaşıyor!


01 Kasım 2018 Perşembe 16:52
Spotify gelirlerde ciddi kan kaybı yaşıyor!

Şirket yeni dönem kazanç raporunu yayınladı. Spotify kar oranlarını, kullanıcı sayısı artmasına rağmen düşürdü. İkinci çeyrek ve üçüncü çeyrek kar oranı arasında 95 milyon dolar fark var!

Kazanç raporlarına göre Spotify kar oranını düşürdü!

Premium kullanıcı sayısını 3 aylık süreçte 83 milyondan 87 milyona çıkarmayı başardı. Bununla birlikte yaz döneminde kullanıcı sayısını 101 milyondan 191 milyona çıkardı fakat istediği karı elde edemedi.

Bu hızla büyüyen rakamlar şirketin maddiyatı ile doğru orantılı büyümedi. Şirket ikinci çeyrekte elde ettiği 102 milyon dolar kar oranını, üçüncü çeyrekte 6.8 milyon dolara düşürdü.

Şirket her ne kadar zarar etmese de bu kar oranındaki düşüşle hayal kırıklığına uğradı. Fakat bu durum işlerin kötü gittiğini göstermiyor.

Spotify kâr oranını düşürdü! SDN-1

Her geçen gün platformdan ayrılan kullanıcı sayısını azaltan şirket, Samsung ile yaptığı anlaşma ile de karşımıza daha çok çıkacak ve kullanıcıların dikkatini çekecek gibi gözüküyor.

Dördüncü çeyrekte Spotify premium abone sayısını 96 milyona, toplam kullanıcı sayısını ise 206 milyona ulaştırmayı hedefliyor. Fakat şirket, kar oranlarının düşüşü konusunda nasıl bir yol izleyecek bilemiyoruz.

Peki siz hangi müzik uygulamasını tercih ediyorsunuz?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Spotify gelirlerde ciddi kan kaybı yaşıyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Spotify şuan dürüst iş yapan sayılı şirketlerden. Her ne kadar sanatçılar sömürüyor bunlar bizi dese de, gördüğünüz gibi kar oranını azaltmış ve bu yakın zamanda zarar edip de devam eden bir şirketti. Demek ki ya daha iyi hizmet için yatırım arttırıyor ya da kullanıcı sayısı büyüdükçe kar oranını azaltıp sanatçıya hak ettiği ücreti daha iyi ödüyor. Tebrik etmek lazım Spotify’ı.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Vodafone music pass ile kotadan yemeden Spotify kullanıyorum gayet başarılı

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple music en iyisi

 4. Anonim dedi ki:

  Fizy ayda 4₺ veriyorum ve internetimden de yemiyor

 5. Serhat dedi ki:

  İphone da apple müzik en iyisi bence

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Fizy en iyisi. İnternet paketinden yemiyor. Ses kalitesi de çok iyi.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple Musiki en iyisi

 8. A. Turan dedi ki:

  Gelir düşüklüğünün sebebi, reklam veren sayısı az gibi görünüyor, yarım saatte bir sadece kendi reklamı çıkıyor.

 9. A.Turan dedi ki:

  Evet arzuma göre dinleme kalitesini ve yorumcuları seçe biliyor olmam beni memnun etti. Yürüyüşte iken 3-4 saat kesintisiz dinleme sonrası, düşük kaliteli sınıfında ~50 MB gibi bir kullanım olması da avantajlı. Wi-fi ye bağlandığım zaman kaliteli dinlemeye geçiyorum.

 10. Anonim dedi ki:

  Kar oranları arasında 95m USD fark var demişsiniz. Tutar ile oran farklı şeyler. Dikkat edelim.

" Spotify gelirlerde ciddi kan kaybı yaşıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify gelirlerde ciddi kan kaybı yaşıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify gelirlerde ciddi kan kaybı yaşıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "