Spotify’dan müzikseverler için müjde!


26 Mart 2020 Perşembe 09:00
Spotify’dan müzikseverler için müjde!

Müzik endüstrisi de, hemen hemen her endüstri gibi Corona virüsü salgını ile mücadele ediyor. Pandemi günlerinde, birçok konser ve müzik festivali iptal edildiğinden, Spotify zor durumda kalan müzisyenlere destek olmak için yeni bir gelişme duyurdu. Spotify bağış dönemi başlıyor.

Müzisyenler önümüzdeki zamanlarda, Spotify sanatçı profil sayfalarından bağış toplama seçeneğine sahip olacaklar. Böylece dinleyicilerinden bağış alabilecekler. Ayrıca müzikseverler, sevdiği müzisyenler için istediği oranda bağışta bulunarak sanatçılara destek olabilecek. Tüm bağışlar doğrudan sanatçıya veya sanatçının seçtiği organizasyona gidecek. Yani Spotify kendi için herhangi bir pay almayacak.

Spotify’dan bağış kampanyası

Spotify bağış dönemi başlıyor

Popüler müzik platformunun mücadeleci müzisyenlere yardımcı olmasının bir diğer nedeni de Help Musicians, PRS Foundation ve Recording Academy’s MusiCares gibi kuruluşlar için 113 milyon abonesini bağış yapmaya teşvik etmek. Spotify, bağışların 10 milyon dolar ile eşleşmesini taahhüt etti.

Günümüzde, müzisyenlerin çoğu paralarını şarkılarını satmaktan ziyade konserlerden kazanıyor. Ancak özellikle son zamanlarda Corona virüsü pandemisi nedeniyle iptal edilen veya ertelenen etkinlikler ile sanatçıların çoğunun para kazanmak için başka bir yolu kalmamış gibi görünüyor.

Dev müzik platformundan geniş çaplı yardım

Spotify konuyla ilgili olarak, “Corona virüsü pandemisi, Spotify sanatçılarını derinden ve olumsuz yönde etkiliyor. Biz de bu yaratıcı topluluk için nasıl destek olabileceğimizi düşündük. Spotify, müzisyenleri hayranlarıyla bir araya getirmekte önemli bir rol oynasa da, birçok gelir kaynağı bu kriz nedeniyle tamamen kesintiye uğradı veya durduruldu.” dedi.

Spotify’ın yanı sıra, Amazon Music, Facebook, ve YouTube Music gibi diğer teknoloji şirketleri de müzik endüstrisi çalışanlarını desteklemek için MusiCares gibi kuruluşlarla ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde bağışların bir bölümü müzisyenlere, bir kısmı prodüksiyon ekiplerine, teknisyenlere ve diğer endüstri çalışanlarına maddi destek konusunda yardımcı olacak.

Şimdilik Spotify’ın bu girişimi ne zaman başlatacağı belli değil. Konuyla ilgili bir açıklama olduğunda sizleri bilgilendireceğiz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Spotify’dan müzikseverler için müjde!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Aynen insan bi 3 aylık hatta 6 aylık bedava premium verir. Kapitalist ne zaman dünyada yok olacak acaba 2200 senesine gelince görürüz yani görür torunlarımızın torunları felan

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Müjde!! milyon dolarları olan şarkıcıların Corona nedeniyle yaşadıkları gelir kaybını siz asgari ücretli vatandaşlar karşılayabilirsiniz.

  1. Anonim dedi ki:

   A liste ünlülere değil; yerel sanatçılara, karnını zor doyuran müzisyenlere yönelik bir çalışma.

 3. Anonim dedi ki:

  ulan insan yine üç aylık premium falan bedava verir. bende birşey sandım tuuu…..

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu nasıl müjde 😂

 5. Anonim dedi ki:

  Bağışlar kesin yardım için kullanılır ya (!)

 6. Anonim dedi ki:

  Varolsun kapitalizm diyorsunuz siz de

" Spotify’dan müzikseverler için müjde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify’dan müzikseverler için müjde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify’dan müzikseverler için müjde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "