Okunma

Spotify sesli asistanı ortaya çıktı!


15 Mart 2018 Perşembe 11:30
Spotify sesli asistanı ortaya çıktı!

Geçtiğimiz ay verilen iş ilanının ardından, Spotify‘ın sesli asistanından ilk bilgiler gelmeye başladı. Siri ve Alexa gibi yapay zeka sistemlere rakip olması beklenen platform, çıkan dedikoduların ardından ilk kez görüntülenmiş oldu.

Spotify sesli komut desteği devreye giriyor

Siri ve Google Asistan gibi yapay zekalı asistanlar sayesinde, sesli komutları kabul edebilen Spotify, bu özelliği kendi içine eklemeye hazırlanıyor. Özelliğin devreye girmesiyle birlikte, açmak istediğiniz şarkıyı veya sanatçıyı söylemeniz, hiçbir tuşa dokunmadan, o şarkının çalmasını veya sanatçı sayfasının açılmasını sağlayacak.

Görüntüleri sızan sesli komut sistemi sadece bir başlangıç. İlk donanım ürününü tasarlamaya başlayan firma, hoparlörüyle birlikte sesli komut sistemini daha aktif bir şekilde kullanıma sunacak. Ancak, daha da önemlisi, sesli komut sistemi ile yapay zekalı asistanının temelleri de atılmış olacak.

Önce sesli komut, sonra yapay zekalı asistan

Spotify sesli komut sesli asistan SDN

Şu an firma içerisinde test edilen sesli komut özelliği, testlerin bitmesinin ardından kullanıma sunulacak. Spotify’ın sesli komut ile temeli attığı sistem ise yapay zekalı bir asistana dönüşecek. Eğer iddialar doğruysa, Spotify, Siri, Alexa, Google Asistan ve Cortana‘ya rakip bir yapay zekalı asistan geliştiriyor.

Şu an yapay zekalı asistanın detayları hakkında çok az bilgi var, ancak sesli komut sisteminin kullanımına sunulmasının ardından, daha detaylı bilgiler gelmesini bekliyoruz.

:: Şirketin sesli asistanı Siri ve Google Asistan gibi rakiplerine kafa tutabilir mi? Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify sesli asistanı ortaya çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify sesli asistanı ortaya çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify sesli asistanı ortaya çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "