Okunma

Spring Creators Güncellemesi ne kadar sürede kurulacak?


22 Mart 2018 Perşembe 19:00
Spring Creators Güncellemesi ne kadar sürede kurulacak?

Windows 10 Spring Creators Güncellemesi kurulumunu gerçekleştirirken, kullanıcılar bu defa öncekilere nazaran çok daha az süren bir bekleme süresi ile karşılaşacak gibi gözüküyor. Peki, Spring Creators Güncellemesi kurulumu ne kadar sürede tamamlanacak?

Windows 10 Spring Creators Güncellemesi 30 dakikada kurulacak!

Windows 10 için gelecek bir sonraki büyük güncellemenin 30 dakika içerisinde bilgisayarınıza kurulacağı paylaşılıyor. Önceki sürümleri kurmanın ise 1 veya 2 saat sürdüğünü hatırlatmak isteriz. Hatta Geçtiğimiz yıl sunulan Windows 10 Creators Güncellemesi, ortalama 85 dakikada kurulabiliyordu. Özellik güncellemesi işleminin hızlanmasında mühendislerin emeğinin büyük olduğu belirtiliyor.

Spring Creators Update

Sürecin çevrimiçi ve çevrimdışı olmak üzere iki ayrı süreçte gerçekleşeceği açıklanıyor. Çevrimiçi kısmında, kullanıcının bilgisayarı gerekli güncelleme dosyalarını indiriyor ve arka planda cihaz batarya süresini veya sistem performansını etkilemeden çeşitli operasyonları gerçekleştiriyor. Çevrimdışı kısmında ise, işletim sistemi birkaç defa yeniden başlatılıyor ve güncellemenin uygulandığını dair ekranlar gösteriliyor. Çevrimdışı aşamasında işletim sistemi arka planında çalışan birçok güncelleme prosedürünün çevrimiçi aşamaya aktarıldığı da bilgiler arasında.

Görünen o ki Windows 10 güncellemelerini uygulamak zaman kaybı olmaktan çıkıyor.

:: Microsoft işletim sisteminin daha hızlı güncellenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Spring Creators Güncellemesi ne kadar sürede kurulacak?”

  1. hasan dedi ki:

    MacOs kullandığımda her güncelleme de tasarımsal olarak güzel şeyler oluyor nerdeyse her güncellemede. Windows’da ise güncelleme yaparken bazen korkuyoruz acaba şu program açılmaz mı diye. Zaten güncellendikten sonra ingilizce cortana daha yetenekleniyordur güvenlik güncelleştirmeleri vardır falan filan yani.

" Spring Creators Güncellemesi ne kadar sürede kurulacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spring Creators Güncellemesi ne kadar sürede kurulacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spring Creators Güncellemesi ne kadar sürede kurulacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "