Okunma

SSD’lere İlgi Yok!


30 Haziran 2009 Salı 08:27
SSD’lere İlgi Yok!

Katı hal sürücüleri ya da daha bilinen adıyla SSD‘ler daha hızlı çalışmaları, daha dayanıklı olmaları ve daha az güç tüketmelerine rağmen dizüstü bilgisayar endüstrisinde bir türlü hakettikleri yere gelemiyorlar.

Yapılan bir araştırmaya göre, ana depolama cihazı olarak SSD kullanan dizüstü bilgisayarların oranı 2009 yılında sadece %1,5‘ti. Netbook pazarında ise durum biraz daha değişik. Geçtiğimiz yıl netbook’ların %10‘u ana depolama birimi olarak SSD’leri kullandı.

Neden ilgi görmüyor?

SSD’lerin başta belirttiğimiz avantajlarına rağmen beklenen ilgiyi görmemesinin en büyük nedeni yüksek fiyatları. 32 GB’lık bir SSD ile 250 GB’lık HDD’nin fiyatları neredeyse aynı.

Ancak yakın bir zamanda, dizüstü bilgisayarlara uygun SSD’lerin fiyatlarının düşmesi bekleniyor. Fiyatlar uygun bir seviyeye gelirse, sahip oldukları teknoloji ve avantajlar sayesinde SSD’ler hakettikleri yaygınlığa kavuşabilirler.

:: SSD’ler yakın bir gelecekte HDD’lerin yerini tamamen alabilecek mi?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “SSD’lere İlgi Yok!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yakinda dikdortken harddisk cikicak ssdlerin papucu dama atilir zaten

 2. SDN Okuru dedi ki:

  fiyatlar ucarsa ilgi olmaz tabi !!!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu faiş fiyatlar ve yetersiz kapasiteyle daha ssd lerin için çok erken

 4. SDN Okuru dedi ki:

  dediğiniz gibi fiyatları düşerse ben şahsen gerekli ilgiyi gösteririm kendilerine…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu fiyatlara tabi kimse ilgi göstermez..akıllı fiyatları çekilsin bak neler oluyor..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  guzel ama pahali

" SSD’lere İlgi Yok! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SSD’lere İlgi Yok! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SSD’lere İlgi Yok! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "