Stack Overflow karanlık mod desteğine kavuştu


01 Nisan 2020 Çarşamba 14:43
Stack Overflow karanlık mod desteğine kavuştu

Stack Overflow yazılımcılar arasında bilgi paylaşımını sağlayan en önemli internet sitelerinden biri olarak tanınıyor. Kod paylaşımlarının ve çeşitli eğitim başlıklarının bulunduğu site oldukça büyük bir topluluğa hitap ediyor. Karanlık mod özelliğini beta olarak alan sitede uzun bir bekleyişin sonuna gelindi.

Yazılım alanında soru-cevap için kullanılan Stack Overflow yapılan bir değişiklik ile karanlık mod desteğine kavuştu. Zamanla değişen tasarım anlayışı, kullandığımız çoğu serviste bu özelliğin kullanılabilmesiyle sonuçlandı. Popüler uygulamaların hemen hemen hepsinde görebileceğiniz özellik, internet sitelerinde de opsiyonel olarak bulunabiliyor. AMOLED ekrana sahip cihazlarda pil tasarrufuna ve göz yorgunluğunu azaltmaya yarayan özellik oldukça yaygın durumda.

Stack Overflow sonunda karanlık mod desteğine kavuştu!

Stack Overflow resmi blogundan yayınlanan makalede kullanıcıların opsiyonel olarak karanlık mod özelliğini kullanabileceği detaylandırıldı. Özelliği kullanabilmek için kullanıcı giriş yapmak zorunda, hesap ayarları üzerinden karanlık temayı aktif ederek beta sürecindeki bu özelliği kullanabiliyor. Alınan sonuçlara göre bu özellik tüm ziyaretçilerin kullanabileceği şekilde geliştirilebilir.

Stack Overflow karanlık mod desteğine kavuştu

Sitenin geliştiricileri arasında yer alan Ben Popper, özellik ile ilgili yeni açıklamalar için Çarşamba gününü işaret etti. Sitenin teknik kısmıyla ilgili soru-cevap bölümünde 40.000’den fazla soru bulunuyor, bu soruların arasında karanlık mod desteğinin ne zaman geleceği uzun zamandır birinci olarak bulunuyordu. Yapılan açıklamayla kullanıcılar koyu tema desteğine kavuştu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Stack Overflow karanlık mod desteğine kavuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Stack Overflow karanlık mod desteğine kavuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Stack Overflow karanlık mod desteğine kavuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "