Okunma

Star Wars Karakterleri ve iOS


25 Temmuz 2014 Cuma 12:30
Star Wars Karakterleri ve iOS

Flat Design anlayışı ile şekillenen Apple‘ın mobil işletim sistemi iOS, dünya genelinde yüzmilyonlarca kişi tarafından hergün görülen, dokunulan bir görsel yapı aynı zamanda. Bu tasarım anlayışı, çok uzun yıllar öncesine dayanmasa da Apple‘ın yanı sıra çok sayıda şirket tarafından da çeşitli formlarda kullanılıyor. Ancak Apple ile popülaritesini artırdığı da bir gerçek. Filipe Carvalho adında bir Portekizli tasarımcı ise çok farklı bir konuyla karşımıza çıktı; Flat Design‘ı Star Wars karakterleri üzerinde uyguladı.

Flat Design anlayışı ile yeniden şekillenen Star Wars karakterleri, yepyeni bir ilustrasyon ve Portekizli Carvalho‘nun da tasarım dünyasında adından söz ettirmesini sağladı.

Şimdi bu tasarımlara yakından bakıyoruz; emin olun Star Wars‘ın ikonlaşmış karakterlerini daha önce hiç böyle görmediniz.


:: Çalışmaları nasıl buldunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Star Wars Karakterleri ve iOS”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  iOS ile alakası ***** yeni material tasarımına benzemiş.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ya iOS ile ne ilgisi var şimdi bunun? Flat tasarım anlayışı iOS’in bile sonradan benimseyebildiği bir anlayış. Tasarımdan anlamadan, “sırf metin yazmış olayım yoksa bu görselleri paylaşmak yetmez” diye yazılmış bir haber metni. Adam illüstratör ve flat illüstrasyonlar yapmış. bu kadar. iOS yazınca haber daha mı ilgi çekici oluyor?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Renkleri çok güzel

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bu tasarım ios’un değil android’in.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çok çikrin görünüyorlar hiç hoşlanmadım

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hoş olmuş

" Star Wars Karakterleri ve iOS konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Star Wars Karakterleri ve iOS ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Star Wars Karakterleri ve iOS ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "