Startup Live Bu Yıl İstanbul’da


29 Kasım 2012 Perşembe 01:10
Startup Live Bu Yıl İstanbul’da

“Girişimini kap gel!” slognaıyla yola çıkan Startup Live, bu sene İstanbul Bilgi Üniversitesi evsahipliğinde ve Bilgili Girişimciler Kulübü aracılığıyla İstanbul’da gerçekleşiyor. Avrupa’nın büyük şehirlerinde düzenlenen bu organizasyon ilk kez 30 Kasım – 2 Aralık’ta Türkiye’de gerçekleştirilecek.

3 gün sürecek olan bu organizasyon, girişimcileri yatırımcılarla buluşturuyor ve danışmanlar eşliğinde girişimleri jürilerin beğenisine sunuyor. Kazanana ödüllerin verildiği bu platform, sadece yerelde kalmıyor ve girişimciyi Avrupa’ya sunuyor.

Microsoft Türkiye, Webrazzi, Galata Business Angels ve Endeavor Türkiye’nin sponsor olduğu “Startup Live Istanbul” etkinliğinin jüri üyeleri alanında uzman isimler; 41? 29! kurucusu Alemşah Öztürk, 212 Genel Müdürü Ali Karabey, Inventram Genel Müdürü Cem Soysal, LAUNCHub Portföy Yöneticisi Stanislav Sirakov ve Endeavor Türkiye Endeavor Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü Aslı Kurul Türkmen’den oluşuyor.

Startup Nedir?

Bir şirketin kurulumundaki ilk evreye verilen ad olan “startup”, dünya çapında benimsenen ve kullanılan bir kavram. Son zamanlarda Instagram’ın 1 milyar dolara başka bir startup olan Facebook’a satılmasıyla startupların önemi ve kazandırabilecekleri medyada büyük yankı buldu. Türkiye’de de sayıları hızla artan startuplara dünyadan verilebilecek örnekler; Twitter, Facebook, YouTube gibi isimler olabilir.

:: Startup Live’a katılabilecek bir proje geliştirmek ister miydiniz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Startup Live Bu Yıl İstanbul’da konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Startup Live Bu Yıl İstanbul’da ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Startup Live Bu Yıl İstanbul’da ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  2. 2 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  3. 3 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  4. 4 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  5. 5 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  6. 6 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  7. 7 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  8. 8 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  9. 9 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  10. 10 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme