Okunma

Startup Turkey Challenge Kazananları Açıklandı


29 Şubat 2016 Pazartesi 13:35
Startup Turkey Challenge Kazananları Açıklandı

Dünya genelinde 700 katılımcı, 150’den fazla yatırımcı ve 100’ü aşkın girişimcinin katılımı ile Antalya’da gerçekleştirilen 8. Startup Turkey etkinliğinin son gününde girişim ve iş dünyasının önde gelen isimleri internet dünyasını değerlendirirken 15 finalist girişim arasından en başarılı 3 girişim de seçildi.

Yatırımcıların ve risk sermaye şirketlerinin yeni girişimlerin sunumlarını dinleme ve ilgilendikleri yatırımı belirleme şansına sahip olduğu etkinlikte, sektörün önde gelen isimleri de farklı konu başlıkları altında düzenlenen panel ve konuşmalar aracılığıyla geçtiğimiz senenin gelişmelerini ve performanslarını değerlendirme olanağı buldu.

The Financial Services Club Başkanı Chris Skinner’in konuşması başlayan etkinliğin ikinci günü, KAUST’un Girişimci Mentörü ve Hızlandırıcısı Ozan Sonmez ile PayPal Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika Genel Müdürü Kıvanç Onan ile devam etti.

16-02/29/startup-turkey-1456756510.jpg

Hubspots Büyüme Müdürü Sam Mallikarjunan, “Başarıyla Büyüyen Ürünler için İlk Çerçeve” konulu konuşmasında girişim yolunda her zaman birden çok “doğru” kararın olacağını bu nedenle girişimcilerin bir karar verip sonuna kadar o kararı uygulamaları gerektiğini ifade etti.

Etkinlikte özellikle teknoloji startupların projelerini alışılmışın dışında, yüksek analizle ortaya çıkan yöntemlerle büyütmek için yaptıkları çalışmaları kapsayan “Growth Hacking” konusu da ele alındı.

Inception Growth CEO’su, Yazar ve İletişim Uzmanı Ross Kingsland “Growth Hacking’in arkasındaki sır” başlıklı konuşmasında bu büyüme stratejisinin inceliklerini katılımcılar ile paylaşırken Mushi Labs’ın Dijital Pazarlama Danışmanı Bernard Huang ise Growth Hacking yöntemi ile farklı seviyelerde farklı taktiklerin nasıl uygulanması gerektiği üzerinde durdu.

Scaale Group Başkanı Kaushal Chokshi’nin “Çıkışta Değer Yaratma” konulu konuşması ardından ise moderatörlüğünü Federico Guerrini’nin yaptığı panele geçildi. Panelin katılımcıları ise Earlybird Venture Capital’in Ortağı Cem Sertoğlu, Aslanoba Capital Kurucu Ortağı Cankut Durgun, Buranvc Yönetici Ortağı Alexander Konoplyasty ve EBRD, Türkiye Yatırımlarından Sorumlu Yöneticisi Yavuz Kaynar oldu.

Panel ardından Oasis500 CEO’su Yousef M. Hamidaddin girişimlerin ülkelerin büyümelerine yaptığı katkıyı değerlendirdi. 500 Startups Girişim Ortağı Andrea Barrica ise bir girişim ortağı olarak yaşadığı deneyimleri paylaşırken Techstars’tan Eamonn Carey, girişimcilere insanların seveceği ürünleri nasıl ortaya çıkarabilecekleri konusunda bilgilendirdi.

REIDIN CEO’su ve Kurucusu Ahmet Kayhan, Avatech Accelerator Kurucusu Mohsen Malayeri ve ABD Ticaret Müsteşarlığı’ndan Dış Ticaret Yetkilisi Joshua Burke’nin konuşmaların ardından yılın en başarılı girişimcilerinin seçilmesine geçildi.

Yılın en başarılı girişimleri

Startup Turkey Konferansı’nda; M&S Partners Pte Direktörü Hiro Mashita, Naspers Group Strateji Müdürü Sebastiaan Vaessen ve Yemeksepeti Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın’dan oluşan jüri tarafından 15 finalist girişimci içerisinden en başarılı 3 girişimci de seçildi.

Finale kalan Urbanstat, ErasmusInn, iklim.co, Invidyo, Simenty, Maxwell, Fidelo, Planote, Dijital Kumbara, Bi’ Kutu Mutluluk, Menu For Tourist, Alotech, Stokza, Tamatem ve Camelship startup’larının 2,5 dakikalık sunumları ardından jüri üyeleri en başarılı üç girişimi belirledi.

Jürinin seçtiği en başarılı üç girişim ise sırası ile AloTech, Urbanstat ve Tamatem oldu. Jüri tarafından birincilik ödülüne layık görülen AloTech, bulut teknolojisini kullanarak çağrı merkezi hizmetlerine getirdiği yenilikçi çözümleri nedeniyle 2015 yılında Google tarafından da dünyaya örnek gösterilmişti.

İkincilik ödülünü alan UrbanStat geliştirdiği platform ile sigorta, gayrimenkul ve mekansal analitik sektörlerinde büyük kurumların maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan çözümler sunuyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Arapça oyunlar geliştiren yurtdışı girişimi Tamatem ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu. 

Startup Turkey’de İTÜ ARI Teknokent’in uluslararası hızlandırma programı ile ABD pazarına açılan İTÜ Gate firmaları da yer aldı.
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Startup Turkey Challenge Kazananları Açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Startup Turkey Challenge Kazananları Açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Startup Turkey Challenge Kazananları Açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "