Okunma

Startup Weekend Türkiye’de


10 Kasım 2008 Pazartesi 10:43
Startup Weekend Türkiye’de

Girişim Günleri adı altında, 29-30 Kasım 2008 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde yaklaşık 100 girişimcinin bir araya geleceği etkinliğin gerçekleşmesinde internet girişimciliğinin başarılı örneklerinden biri olan SEVENLOAD ana sponsor olarak öncü bir rol üstlendi.

 

İstanbul´da yapılacak olan etkinlikte Türkiye´deki internet tutkunları ticari fikirlerini sunma ve grup halinde gerçekleştirme fırsatı bulacaklar. Yapılan sunumların ardından, katılımcılardan en fazla oyu alan girişim fikri, üzerinde çalışılmak üzere seçilecektir. Seçilen fikrin şirket haline dönüştürülebilmesi için hafta sonu boyunca gerekli bütün hazırlıkların yapılmasının ardından etkinlik sonunda tüm katılımcıların kararı ile şirket haline dönüştürülecek. Etkinliğe katılanlar çok ortaklı bir limited şirketin ortağı olarak etkinlikten ayrılacaklar.

Etkinliğin amacı, topluluğun oluşturduğu kolektif beyin gücüyle kısa sürede yapılabilecekleri keşfetmek. Girişimcilik üzerine uygulamayı ön planda tutan etkinlik, katılımcılara deneyerek öğrenmenin tecrübesini kazandıracak. Organizatörler bu yeni etkinlik için çalışma şartlarını sunacak olması ve katılımcıların da düzenlemenin içeriğini kendileri belirleyecek olmasıyla etkinlik boyunca katılımcılar aktif olacak.

İki günlük etkinliğin katılım ücreti yaklaşık 55 YTL olacak. Etkinliğe katılmak isteyenlerin çok çabuk davranmalarında yarar var.

:: Haberle ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşmak için tıklayın.

Bilgi için: Girişim Günleri
Yazan: Ruşen Göbel
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Startup Weekend Türkiye’de konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Startup Weekend Türkiye’de ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Startup Weekend Türkiye’de ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "