Okunma

Startupbootcamp İstanbul Girişimleri Belli Oldu


31 Temmuz 2015 Cuma 07:10
Startupbootcamp İstanbul Girişimleri Belli Oldu

Startupbootcamp İstanbul 2015 hızlandırma programında yer alacak olan girişimler seçildi. Avrupa’nın en büyük hızlandırma programı olarak bilinen Startupbootcamp‘ın İstanbul ayağına katılacak olan girişimler robot teknolojileri, finansal teknolojiler, büyük veri ve seyahat gibi sektörlerden oluşuyordu.

Startupbootcamp‘ın 2015 programı için 6 kıta, 63 ülke ve 118 şehirden 500’den fazla başvuru alındı. 5 günlük bir süreç olan “Selection Days” adlı etkinliğe 12 ülkeden 27 girişim çağırıldı. Yapılan oylama sonucunda programa katılmasına karar verilen girişimler ise şu şekilde sıralandı;

1- Cloudhouse (Estonya): Bulutta çalışan bilgisayar
2- Eventbaxx (Almanya): Dijital hediye çantası
3- Monument (Türkiye): Kişisel fotoğraf ve video yönetim cihazı
4- MySlimCard (Ukrayna): Elektronik sadakat kartı
5- Nevereatalone (Fransa): Kurumiçi networking çözümü
6- Project Sebastian (Türkiye): Ağırlama servisleri platformu
7- SciRobot (Türkiye): Sosyal bilişsel interaktif robot
8- Segmentify (Türkiye): Akıllı öneri sistemi
9- Visionteractive (Türkiye): Sosyal medya bağlantılı pazarlama ekipmanları

Startupbootcamp İstanbul Genel Müdürü Çiğdem Toraman ortaya çıkan sonuç sonrası şunları söyledi;

“Bu sene hem niteliksel hem de niceliksel olarak bizi gururlandıran bir başvuru süreci geçirdik. Birbirinden güçlü uluslararası adaylarımızı, 2 günlük yoğun bir süreçte, mentorlarımızın 14 saatlik özverili emeğiyle seçtik. Onlara tekrar teşekkür ediyor, programa kabul edilen girişimleri ise tebrik ediyorum. ‘Selection Days’ davetlilerinden bu sene programa dahil edemediğimiz adayları da Startupbootcamp ve StartersHub olarak her alanda destekleyeceğimizin altını çiziyorum.”

:: Startupbootcamp 2015 İstanbul ayağını takip ettiniz mi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Startupbootcamp İstanbul Girişimleri Belli Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kazanan tüm girişimleri, bizi eleyebildikleri için tebrik ediyorum 😀
    Birevision Visual Revision Tracking System

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Haber telefon haberi olsaydı sayfalarca yorum bulabilirdik, ama iş araştırma geliştirmeye gelince yorum kısmında yeller esiyor. Eee nede olsa türkiye milletinden anca fanboy olunur, boş boş marka savunuculuğu yaparlar, buyur, gel yorum yap, projelerin detaylarından bahset, gelişim süreçlerinden, hangisinin işe yarayabileceğinden, neler vaadettiğinden, hatta önerilerde bulun, peh!

" Startupbootcamp İstanbul Girişimleri Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Startupbootcamp İstanbul Girişimleri Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Startupbootcamp İstanbul Girişimleri Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "