Okunma

Steam Cevher nedir? Steam Cevher nasıl kazanılır?


04 Aralık 2017 Pazartesi 14:55
Steam Cevher nedir? Steam Cevher nasıl kazanılır?

Steam Cevher nedir ve nasıl kazanılır? Steam’de para kazanmanın veya seviye atlamanın en yeni yollarından biri olan cevherler (Steam Gem) ve onların kullanım alanlarını sizlere anlatıyoruz. Ayrıca Steam Cevher kasma konusunda tavsiyelerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Steam Cevher nedir ve nasıl kazanılır?

 • Steam üzerinde cevher kazanmanın birkaç farklı yolu bulunmaktadır. Elinizde kullanmadığınız Steam kartlarını, arka planları ve daha birçok şeyi cevhere çevirerek bu çok özel Steam eşyalarını kazanabilirsiniz.
 • Steam Topluluk Pazarı üzerinde açık arttımalara katılabilir ve cevher çuvalı satın alabilirsiniz. Böylece değerli envanter eşyalarınızı kaldırmanız gerekmez. Cevherler market üzerinde 1000’lik çuval halinde satılıyor. Ortalama 3 TL ücreti olan bu paketleri satın alabilirsiniz.
steam cevher nedir

Steam Cevher ne işe yarar?

 • Öncelikli olarak asıl işlevi rozet yapmanızı sağlamaktır. Steam’de oynadığınız her oyundan belli bir miktarda kart kazanma hakkınız vardır. Bu kartların setlerini tamamladığınızda rozetler hazırlayabilir ve onlarla Steam seviyenizi yükseltebilirsiniz. Kart kazanma hakkınız bittiğinde yeni kart satın almak yerine, eksikleri cevher kullanarak tamamlayabilirsiniz.
 • Cevherler yardımıyla Steam Hızlandırma Paketleri oluşturabilirsiniz.
 • ikincil olaraksa cevherlerinizi çuvala doldurabilirsiniz. Her 1000 cevheriniz için bir adet Cevher Çuvalı oluşturabiliyorsunuz. Ardından bu eşyayı Topluk Pazarı üzerinde satabilirsiniz.

Bütün kart haklarınız bittiğinde, hem temel hem de parlak kartlar içerebilen 3 tane koleksiyon kartından oluşan hızlandırma paketi için uygun hale gelirsiniz. Topluluk üyeleri daha fazla rozet işledikçe hızlandırma paketleri de seçilebilir olan kullanıcılara rastgele dağıtılır. Uygunluğunuzu sürdürebilmek için haftada en az bir kere Steam’e giriş yapmalısınız.

steam cevher nedir

Uygun hale geldiğinizde, Steam seviyeniz hızlandırma paketi düşürme şansınızı arttırır:

Seviye 10: elde etme şansında +%20 artış
Seviye 20: elde etme şansında +%40 artış
Seviye 30: elde etme şansında +%60 artış
Seviye 40: elde etme şansında +%80 artış
Seviye 50: elde etme şansında +%100 artış

Steam Cevher kasma ve para kazanma

 • Steam’de yer alan her şey gibi bu minik cevherlerin de ticaretini yapabilirsiniz. Cevher düşürmek ve bunları biriktirmek o kadar da kolay iş değildir. Bu yüzden insanlar yeni rozetler hazırlamak ve seviye atlamak için bu cevherleri kullanmak zorundalar.
 • Eğer yeterince oyununuz varsa, sürekli olarak kartlara ve arka planlara oynayarak hatırı sayılır ölçüde cevher biriktirebilirsiniz.
 • Para kazanmanın en mantıklı ama en riskli yoluysa ticarettir. Özellikle indirim dönemlerinde Steam Pazar fiyatları dibe düşeceği için bol bol gem alabilir ve bu cevherleri ileride yüksek fiyatlarla satabilirsiniz.

Steam Cevher hilesi var mı?

İnternette birçok hile başlığı açılmış olsa da, Steam üzerinde böyle bir hile yapma şansınız yoktur.

:: Siz Steam’de gemlerle vakit geçiriyor musunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Steam Cevher nedir? Steam Cevher nasıl kazanılır?”

 1. Mehmet dedi ki:

  Envanterimdeki CS:GO IFD ve Anarchist koleksiyon kartlarını topluluk pazarında satmak mı daha iyi getiri sağlar yoksa gem’e dönüştürmek mi?

  1. Anonim dedi ki:

   dönüştürmek

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   sat kardes 30kr ya 21kr ya company of heroes 2 arka plani al donustur 100cevher kas daha kola6

   1. Anonim dedi ki:

    peeki hızlandırma paketi yaparsam ne olur

   2. Anonim dedi ki:

    company of heroes 2 arka planı cevhere dönüştürürken 100 den mi dönüştürülüyor

" Steam Cevher nedir? Steam Cevher nasıl kazanılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steam Cevher nedir? Steam Cevher nasıl kazanılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam Cevher nedir? Steam Cevher nasıl kazanılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "