Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net

Steam hesap açma işlemi nasıl yapılır?

Ana sayfa / Oyun

Steam hesap aç işlemi oldukça kolay ve kısa süren bir işlemdir. Steam hesap aç işlemi oyunlara erişebilmemiz ve takip edebilmemiz için önemlidir. Steam kayıt ol işlemi için gerekenler nelerdir, Steam hesap oluştur işleminin adımları nelerdir yazımızda birer birer inceleyeceğiz ve yazının sonunda Steam hesap açma işleminin kolaylığını görmüş olacağız.

Steam, özetlemek gerekirse bir dijital oyun dağıtım platformudur. Yani oyun satın alma ve buna benzer işlemleri Steam üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Oyunu fiziksel değil, dijital ortamdan satın almış oluyorsunuz. Böylece fiyat açısından da ekonomik oluyor. Ayrıca Steam, Windows, Linux ve Mac desteğine de sahip.


Steam kayıt ol – Kayıt için gerekenler neler?

Steam hesap açma işlemi, hızlı yapılabilen bir işlemdir. Ancak hızlı olması demek herkesin açabileceği anlamına gelmiyor. Steam kayıt işlemini yazımızın önceki kısmında anlatmıştık. Peki, Steam hesap oluştur işlemi için gerekenler neler?

Öncelikle sahte olmayan ve kullandığınız bir e-posta adresi gerekenlerin en başındadır. Kayıt sırasında istenilen onay, sadece buradan verilebilmektedir. Ardından ise, Steam kayıt işlemini gerçekleştirecek kişinin yaşının 13’ün üstünde olması gerekmektedir.

Steam hesap oluştur işlemi için gereken bir başka şey ise kullanıcı ismi. Kullanıcı isminiz diğer kullanıcılardan farklı ve hatırlayabileceğiniz bir kombinasyon olmalıdır.

Steam hesap oluştur işlemi neden gerekli?

Steam, özellikle oyunseverler için güzel imkanlar sunan bir platform. Oyunları takip edebilir ve indirimlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz oyunlara legal bir şekilde sahip olma imkanı da avantajlarının arasında.

2 milyonun üstünde kullanıcı ile yeni arkadaşlar edinme, sohbet etme ve karşılıklı oyun oynama seçeneklerini de bize sunmakta.

Tabii, bunların hepsi için üye olmak gerekli. Bu nedenle Steam hesap açma işlemi oyun severler için büyük bir avantaj olacaktır.

Steam hesap açma işlemi anlatımı

Steam hesap açma işlemi, doğru adımları yerine getirirsek, çok kısa bir vaktimizi alıyor. Bu nedenle Steam kayıt ol işlemini sizin için adım adım ve görsellerle anlatacağız.

1.Steam hesap açma işlemimizin ilk adımı, Steam’in resmi web sitesine girmek. Web sitesinin adresi ise: https://store.steampowered.com/

Siteye girdiğinizde İngilizce ile karşılaşmış olabilirsiniz. Sitenin sağ üst tarafında bulunan “Language” kısmından dili Türkçe yapabilirsiniz.

2.Steam kayıt işlemimizin bir sonraki adımı ise, sitenin sağ üst kısmındaki “giriş” butonuna basmak.

3.Ardından açılacak pencerede “Oluşturun” başlığının altında bulunan “Steam’e Katılın” butonuna basın. Böylece Steam kayıt ol sayfasını açmış olacaksınız.

4.Steam hesap aç işlemimizin bir sonraki adımı ise gerekli bilgileri doldurma. Steam hesap aç sayfasında öncelikle geçerli bir e-posta adresi girin. İlerleyen aşamalarda bu adrese doğrulama mesajı gelecek.

5.Sonrasında ise sayfayı aşağıya kaydırdığınızda, Steam hesabı aç işlemini yapmak için kullanıcı sözleşmesini okuduğunuzu ve 13 yaşın üzerinde olduğunuzu kabul ettiğiniz bir kutucuk geliyor. Eğer şartları sağlıyorsanız, kutucuğu işaretleyip Steam kayıt adımlarına devam edebilirsiniz.

6.Bir önceki sayfada “Devam Et” butonuna tıkladığınızda karşınıza e-posta adresinizi onaylamanız gereken bir sayfa çıkacak. E-postanızın gelen kutusunda mesajı bulup, “Hesabımı Oluştur” butonuna tıklayın.

7.Steam hesap aç işleminin bir sonraki adımında ise kendimize bir kullanıcı adı ve şifre seçmemiz gerekiyor. Kullanıcı adı her kullanıcıya özel olduğu için kimsenin almadığı bir isim olması gerekli.

Sayfadaki bilgileri doldurduktan sonra “Kaydı Tamamla” butonuna tıklayarak Steam kayıt sürecinin sonuna gelebilirsiniz.

Böylelikle Steam hesap oluştur işleminiz başarıyla bitecek ve ardından Steam’i indirip, uygulamayı kullanmaya başlayabileceksiniz.

Steam nasıl indirilir?

Steam kayıt ol işlemini size yukarıdaki başlıklarımızda anlatmıştık. Bu işlemlerin ardından Steam’i en verimli şekilde kullanmak için uygulamasını indirmemiz gerekiyor.

Kayıt olduktan önce veya sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Steam’i Yükleyin” butonuna tıklayarak, Steam’i indirebilirsiniz.

Adım adım Steam yükle

Bir önceki başlıkta, Steam kurulum dosyasını indirmiştik.

1.İlk olarak indirilen dosyayı açın. Karşınıza “Bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin veriyor musunuz?” uyarısı çıkacaktır. “Evet” butonuna tıkladıktan sonra aşağı görseldeki ekran gelecektir. İleri tuşuna tıklayın.

2.Ardından “Dil seçenekleri” bölümü açılacaktır. İstediğiniz dili seçebilirsiniz. Biz Türkçe ile devam edeceğiz.

3.Dili seçtikten sonra açılan pencerede, Steam dosyasının nereye kurulmasını isterseniz orayı seçin. Ardından da “Kur” tuşuna basın. Böylelikle kurulumu başlatmış olacağız.

Kurulum bittiğinde ise karşımıza giriş ekranı çıkacaktır.

Steam hesap açtıktan sonra yapılması gerekenler

Steam hesap aç işlemi nasıl oluyor ve Steam nasıl indirilir konu başlıklarını, yazımızın üst kısımlarında inceledik. Steam yükle ve kayıt aşamalarını tamamladıktan sonra geriye yapılması gereken birkaç adım kalıyor.

ilk olarak bir profil sayfası oluşturmaktan başlayalım. Steam hesabınıza ilk defa giriş yaptığınızda karşınıza bir sayfa çıkar. Bu sayfada “Setup Steam Profile” yani Steam profil oluştur butonuna tıklarsanız, profil oluşturma ekranına yönlendirilirsiniz.

Ardından açılacak olan sayfada ise, kişisel bilgilerinizin istendiği kutucuklar vardır. Profil ismi, gerçek isim, ülke, profil resmi ve özel URL gibi seçenekler bulunur. İstediğiniz alanları doldurduktan sonra sayfanın sonunda bulunan “Save Changes” yani değişiklikleri kaydet butonu ile yeni profilinizi kaydedebilirsiniz.

Ardından çıkan sayfada “Return to my profile” yani Türkçe anlamıyla profilime geri dön bağlantısına tıklarsanız, Steam profilinizin son halini görebilirsiniz.

Açılan profilinizde oyunlarınız, ekran alıntılarınız, yorumlarınız ve envanteriniz gibi sizi ilgilendiren bilgiler görünür. Ayrıca yukarıda bulunan menüden “Store” yani mağaza seçeneğini seçerek oyun alabilir ve indirimleri takip edebilirsiniz.

Steam hesap aç işlemi bir artısıyla daha geliyor. Steam uygulamasında arkadaş ekleyip onlarla konuşmak mümkün. Aşağıdaki görselde bir (1) numara ile gösterilmiş yerde arkadaş ekleyebiliyorsunuz ve iki (2) numaralı yerden ise arkadaşlarınız ile yeni bir sohbet başlatabiliyorsunuz.

Yazımızda Steam hesap aç ve Steam kayıt ol gibi işlemlerin nasıl yapıldığını aşama aşama gösterdik. Umarız siz değerli oyun severlere yararlı olmuştur. Açtığınız Steam hesabı ile sizlere şimdiden iyi oyunlar dileriz.

Yorum Ekleyin