Steam için sevindiren PS5 DualSense desteği!


24 Kasım 2020 Salı 11:19
Steam için sevindiren PS5 DualSense desteği!

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan PlayStation 5, DualSense ile birlikte kontrolcü tarafında oldukça iddialı olduğunu belirtmişti. Haptic Feedback ve Adaptive Triggers özellikleri ile birlikte DualSense, ortama ve yaptığınız eyleme göre titreşim ve gerilim sağlayabiliyor. Bu sebeple birçok kişi, Steam‘in DualSense desteğine kavuşmayacağını düşünüyordu. Ancak, Steam için PS5 DualSense desteği resmi olarak kesinleşti.

Steam, hali hazırda oldukça ilkel bir şekilde olsa da DualSense desteğine sahipti. Ancak güncelleme ile kullanımın büyük ölçüde kolaylaşması bekleniyor.

Steam için PS5 DualSense desteği kesinleşti

Son yıllarca birçok PC kullanıcısı, kontrolcü ile oyun oynamaya başlamış durumda. Valve’e göre, kontrolcüler ile bilgisayar oyunu oynayanların sayısı geçtiğimiz yıla göre ikiye katlanmış durumda. Kullanıcıların yüzde 60‘ı, oyuna bağlı olmakla birlikte klavye ve fareye alternatif olarak kontrolcü ile birlikte oyun oynuyor. Kontrolcünün en büyük avantajı, ekrandan uzaklaşmaya olanak sağlıyor ve oyuncular daha rahat bir şekilde oyun oynayabiliyor.

Steam tarafından yapılan resmi açıklama doğrultusunda, Steam girdisi API’sına PS5 DualSense desteği eklenmiş durumda. Bu destek ile birlikte LED, dokunmatik yüzey, titreşim ve jiroskop gibi birçok temel özellik için de tam destek sunulmaya başlandı. Tabi ki DualSense deyince Haptic Feedback ve Adaptive Triggers gibi özellikler için de destek sunulup sunulmayacağı merak ediliyor. Bu özellikler, büyük ihtimalle PlayStation 5’e özel olarak kalacak. En azından birçok kişinin beklentisi bu yönde. DualSense desteği şu anda Steam beta kullanıcılarıyla sınırlı.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Muzzafferden gördünüz demi la

" Steam için sevindiren PS5 DualSense desteği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steam için sevindiren PS5 DualSense desteği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam için sevindiren PS5 DualSense desteği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme