Okunma

Steam kullanıcı sayısı için önemli gelişme


02 Mayıs 2019 Perşembe 19:30
Steam kullanıcı sayısı için önemli gelişme

Pek çok başarılı ve ünlü oyuna ev sahipliği yapan Steam, oldukça yüksek kullanıcı sayısına sahip bir platform. Şirket geçtiğimiz ay itibariyle yüksek kullanıcı sayısı konusunda yeni bir başarıya daha imza attı. Steam kullanıcı sayısı geçtiğimiz ay itibariyle bir milyara ulaştı. Yeni gelişmeyle ilgili detaylar haberimizde.

Steam kullanıcı sayısı bir milyara ulaştı!

Geçtiğimiz ay içinde yapılan yeni üyeliklerle birlikte oyun platformu Steam, bir milyar kullanıcı sayısına ulaştı. Platform tüm dünya üzerinde oldukça yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bununla birlikte şirketin aktif kullanıcı sayısı da oldukça dikkat çekici. Steam geçtiğimiz yıl itibariyle günlük 47 milyon, aylık ise 90 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Şirketin bu başarısını ev sahipliği yaptığı oyunlara bağlamamız mümkün.

pubg godzilla / steam kullanıcı sayısı

Platformların popülerliği hesaplanırken aktif ve kayıtlı kullanıcı sayısı oldukça dikkate alınıyor. Buna rağmen Steam’in ulaştığı kayıtlı kullanıcı sayısı bazı tehlikeleri de işaret ediyor. Dünya üzerindeki her yedi kişiden birinin Steam kullanmadığını düşünürsek, platformun pek çok spam, bot ve sahte hesap barındırdığını söyleyebiliriz. Bu noktada kullanıcıların yaşayabileceği sorunlar ve dolandırıcılık ihtimalleri de akıllara geliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Steam kullanıcı sayısı için önemli gelişme”

  1. Anonim dedi ki:

    Bir çoğu ban yedikten sonra yeni hesap açmış veletler.

  2. Doruk dedi ki:

    Şahsen benim 5 tane hesabım var 3 tanesini aylık aktif olarak kullanıyorum

  3. sdn4ever dedi ki:

    Çoğu kişi en az 5-6 hesap açıyor zaten. Ama yine sektörün babası olduğu gerçeğini değiştirmez.

" Steam kullanıcı sayısı için önemli gelişme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steam kullanıcı sayısı için önemli gelişme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam kullanıcı sayısı için önemli gelişme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "