Okunma

Steam’de Yorum Sistemi Değişiyor


05 Mayıs 2016 Perşembe 10:30
Steam’de Yorum Sistemi Değişiyor

Valve ekibi tarafından kullanıma sunulan dijital oyun, yazılım ve film satış platformu olan Steam, yeni bir güncelleme ile gündeme geldi.

Son güncelleme ile sanal gerçeklik ile ilgili teknolojileri sisteme dahil eden ekip, bu sefer ki güncelleme ile yorumlama sistemine el atmak için çalışmalarına devam ediyor.

Birçoğumuz herhangi bir oyunu almadan önce genellikle o yapıta ait inceleme puanlarının yanında Steam platformunda yer alan oyuna ait kullanıcı yorumlarına göz atıyoruz.

Peki, bu yorumlar o yapıtın kaderini ne ölçüde belirliyor?

Valve tarafından yapılan incelemeler sonucunda, ilk aşamada birçok sorunu bulan oyunların; daha sonra iyileştirilmesi dahilinde bile kötü yorumların öncelikli göstermesinden dolayı, geliştiricilerin istediği satış başarısına ulaşamadığını belirtti.

Bundan dolayı da Valve, Steam platformu üzerinde yer alan yorum sisteminde değişikliğe gitti.

Steam kullanıcılarının bildiği üzere, bir yapıt için öncelikli ve en çok oy alan yorumlar ilk başta yer alıyor.

Eğer, yapıt sorunlu bir çıkış gerçekleştirdiyse insanlar bu konuya yönelik olarak yorumlar atıyor ve diğer insanlardan da destek almaları sonucunda yorumlar içerisinde liste başlarına çıkmayı başarıyorlar.

Yapıt, ilerleyen zamanlarda aldığı güncellemeler sonucunda kendini değiştirse de öne çıkan bu yorumlardan dolayı bir hayli zarar görüyor.

Yorum sisteminde yapılan güncelleme ile birlikte, son 30 gün içerisinde yapılan olumlu ve olumsuz yorumları detaylı bir şekilde takip edebiliyoruz.

Şu an için beta sürümlerde aktif olan özellik, bu hafta içerisinde herkes tarafından kullanılabilecek.

:: Steam’in yorum sistemini kullanıyor musunuz? 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Steam’de Yorum Sistemi Değişiyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Steam kadar gereksiz bir şey diyen yok arkadaş , neyini gereksiz buldun yaz da biz de bilelim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Eskiden sürekli para verip alırdım artık ne para veriyorum nede korsan indiriyorum. Cep telefonuna çıkan küçük bağımsız oyunlar daha fazla zevk verir oldu.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  dedi korsan takilan çepür 😉

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Steam gibi gereksiz birşey yok

" Steam’de Yorum Sistemi Değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steam’de Yorum Sistemi Değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam’de Yorum Sistemi Değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "