Okunma

Nokia’nın Eski CEO’su Microsoft’tan Ayrılıyor


18 Haziran 2015 Perşembe 05:00
Nokia’nın Eski CEO’su Microsoft’tan Ayrılıyor

Microsoft‘un Nokia‘yı satın almasında önemli bir rol oynayan Stephen Elop, Microsoft’un kendi deyimiyle “yönetim yeniden yapılandırması” sebebiyle belirli bir geçiş döneminin ardından işten çıkarılacak. Microsoft’un resmi açıklamasına göre 2 üst düzey yönetici de Elop ile birlikte işten çıkarılacak.

Stephen Elop İstifa Ediyor!

Stephen Elop Microsoft’ta Ürün ve Hizmetler bölümünün başkan yardımcılığı görevini yapıyordu ama artık bu bölümü yöneten kişi yeni Windows ve Cihazlar Grubunun başına geçecek olan Terry Myerson olacak. Şirket açıklamasında bu değişikliğin “program deneyimlerinin Windows ekosistemi içinde daha kişisel olarak gerçekleştirilmesine odaklanmak” amacıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

15-06/17/464949516.jpg

Microsoft’un İşletim Sistemi ve Cihazlar ekiplerini birleştirmesi mantıklı bir adım olarak görülüyor, özellikle de Windows 10 işletim sisteminin her cihaza uyumlu olacak şekilde geliştirildiği düşünülürse.

Elop, Microsoft’a katıldığında Windows Phone cihazları için çok büyük beklentilerin ortaya çıkmasına sebep olsa da bu telefonlar şu an için hala talep azlığı sorunuyla boğuşuyorlar. Belki de yeni yönetim ile Microsoft tüketicileri kendi mobil platformlarına çekmeyi başaracaktır.

:: Windows Phone ile Microsoft umduğunu bulabilecek mi?
yazarTurgay Oğuzhan

Teknoloji tutkunu ve profesyonel okçu olan Turgay Oğuzhan 3 yaşındayken evine gelen Atari 2600 ile oyun ve teknoloji hayatına başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Nokia’nın Eski CEO’su Microsoft’tan Ayrılıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  şuan zaten windows phone cihazlar batmış durumda sadece çaktırmıyorlar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ***** ozamanlari nokia ya androidi getirseydin isin daha rast ***** ***** inadin yüzünden nokia bir türlü android ile ***** cok ***** inan android ile ciksaydi,samsung dan sonyden de cok ***** nokianin temeli ***** ne ***** yolnu microsoftla denedin.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Adam Nokia yı yedi resmen. Hiçbir halta yaramayan bor yönetici gözümde.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten yalandan almışlardı. şimdi de ipini kestiler.

 5. constantinerkan dedi ki:

  Batmak isteyen bir firma transfer etsin de iþini kolaylaþtýrsýn

 6. pinterest dedi ki:

  Sýra Blackberry ya da hTC’***** />

  Haydi iþ baþýna Elop. Nokia’yý zehirledi bakalým sýrada hangi markalar var. Galiba Microsoft da korktu gidip þirketi batýrýp Apple ya da Google’ye sattýrýr diye.

 7. TheFame dedi ki:

  Þimdi hangi firmayý batýracak acaba

 8. SDN Okuru dedi ki:

  acaba yine hangi markayı batırıp mikrosofta peşkeş çekecek

 9. abidn dedi ki:

  Ýyi olmuþ zamanýnda Microsoft’tan Nokia’ya gelip koca bir markayý yerle bir eden bu herife hep kin duyarým

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Her zaman tetikçiyi de temizlerler.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  elop virüsünden kurtulmuşlar belki düzelebilir ms

 12. Eyupkal288 dedi ki:

  Bence bulamayacak

" Nokia’nın Eski CEO’su Microsoft’tan Ayrılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’nın Eski CEO’su Microsoft’tan Ayrılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’nın Eski CEO’su Microsoft’tan Ayrılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "