Okunma

Su Soğutmalı HD 4890


05 Nisan 2009 Pazar 11:48
Su Soğutmalı HD 4890

AMD ATI’nin yeni grafik işlemcisi geçen hafta elimize geçti. HD4890, yaptığımız testlerde orta segment kullanıcılar için çok büyük bir seçenek olma yolunda olduğunu gösteriyor. Bu grafik işlemci, Nvidia’nın GTX260’ını geçmesini bildi. Bu da orta segment kullanıcılar için tekrar AMD ATI’yi tercih etmeleri için başarılı bir ürün anlamına geliyor. Tabii AMD bu başarıyı çeşitli özellikleri ile genişletmeye kararlı. Bunlardan biri su soğutma çözümü.

AMD tarafından geliştirilen HD4890’ın referans su soğutma bloğu.

HD4890’a takılan su soğutma çözümünün bu kadar erken olmasının nedeni, bu kartın HD4870’e çok benzemesi. Yinede bazı değişiklikler yapıldığını görüyoruz. Su soğutma bloğu aynı zamanda bellekleri de soğutabiliyor. Buna ek olarak bazı devreleri de ısıya karşı koruyor.

:: HD4890 profesyonel kullanıcıları da hitap edecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Su Soğutmalı HD 4890 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Su Soğutmalı HD 4890 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Su Soğutmalı HD 4890 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "